Kolejny spacer z drzewami Starego Miasta

Autor: Jakub Janiel fot. MOs810
REKLAMA

W najbliższą sobotę, 15 września, odbędzie się piąte już spotkanie z cyklu „Spacery z drzewami Starego Miasta” organizowane przez Stowarzyszenie Łazęga Poznańska i grupę Dendroterapia Poznań.

Akcja na celu ma poznawanie przez mieszkańców miasta walorów historycznych i przyrodniczych wybranych terenów zielonych. Organizatorzy podkreślają, że podczas spacerów największą uwagę skupia się na drzewach. Przedstawiana jest ich charakterystyka, cechy szczególne oraz szczegółowe informacje dotyczące określonych gatunków.

Tym razem spacer odbędzie się alejkami parku Tadeusza Mazowieckiego. Ogród położony między mostami Królowej Jadwigi a Rocha skrywa wiele niezwykłych roślin. Jego bogata flora przyciąga wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Uwadze zainteresowanych nie umknie również roślinność nadrzeczna, a po przechadzce będą mogli wziąć udział w krótkich zajęciach z dendroterapii.

Organizatorzy zachęcają jednocześnie do wykonywania zdjęć podczas spaceru i przesyłanie ich na adres mailowy Łazęgi: mgkraj@wp.pl.
Fotografie pozwolą później na przygotowanie wystawy oraz Subiektywnej Mapy Drzew Poznania.

Rozpoczęcie spotkania zaplanowane jest na godzinę 17:00 przy zbiegu ulic Grobla i Za Groblą, przy rzeźbie Zygi Latarnika. Spacer potrwa 90 minut.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA