Forum Rozwoju Miast odbył się na MTP

Autor: AK fot. UMP

W Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się Forum Rozwoju Miast. Uczestnicy zastanawiali się, w jaki sposób prowadzić zrównoważony transport w miastach takich jak Poznań, a także rozmawiali o wyzwaniach, jakie stoją przed miastami w najbliższych dekadach.

Forum Rozwoju Miast, którego współorganizatorem jest Miasto Poznań odbyło się już po raz drugi. Uczestnicy spotkali się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tegorocznym hasłem Forum była logistyka miejska ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego transportu w miastach. Jak podkreślał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, „kluczem do mobilności jest przede wszystkim łączenie różnych form transportu”.

Podkreślono rolę atrakcyjnej komunikacji miejskiej, idei współdzielenia samochodów, skuterów czy poruszania się rowerem. Prelegenci zastanawiali się także, w jaki sposób usprawnić system dostaw towarów i usług, by samochody dostawcze nie powodowały utrudnień w ruchu.

Forum Rozwoju Miasto odbywało się w dniach 12-13 września. Środa poświęcona była prelekcjom i debacie, natomiast w czwartek odbywały się warsztaty.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA