ZTM zamontuje 350 nowych stojaków na rowery

Autor: AK
REKLAMA

Już wkrótce w Poznaniu przybędzie 350 nowych stojaków na rowery. Ma to być element promocji łączenia różnych środków transportu i korzystania z komunikacji zbiorowej. Stojaki pojawią się w pobliżu miejsc przesiadkowych na tramwaj lub autobus.

Zarząd Transportu Miejskiego chce rozbudować sieć parkingów rowerowych. W ubiegłych latach stojaki zamontowano w rejonie głównych węzłów przesiadkowych - na Górczynie, Miłostowie, Garbarach, Junikowie, przy pętli Książęca, pętli Piątkowska, na przystankach na trasie PST oraz przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Cmentarnej.

ZTM ogłosił przetarg na dostawę 350 stojaków w kształcie odwróconej litery U i bez poprzeczki. Trwa także ustalanie lokalizacji, w których mają się pojawić. Według planów, mają być zamontowane przy przystankach na peryferiach miasta - m.in. w rejonie osiedla Krzyżowniki - Smochowice, Kiekrz i Krzyżowniki-Spławie-Krzesinki.

Według założeń, stojaki mają zostać dostarczone do końca października. Montaż możliwy jest jeszcze w tym roku - pod warunkiem, że pozwolą na to warunki pogodowe - i ma się zakończyć w przyszłym roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA