Piknik Powstańczy na Łęgach Dębińskich

Autor: Jakub Janiel

W najbliższą sobotę, 15 września, odbędzie się Piknik Powstańczy związany ze zbliżającymi się obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które prowadzone będą pod hasłem „Wolność liczy się w każdym wieku”. Nie zabraknie wyjątkowych atrakcji, a wydarzenie uświetni występ Kayah.

Organizatorzy festynu w Parku Jana Pawła II na Łęgach Dębińskich zadbali o edukacyjny wymiar przygotowanych atrakcji. O godzinie 15:30 jego uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w prelekcji prowadzonej w specjalnie przygotowanej Strefie Wiedzy. To tam przedstawione zostaną informacje dotyczące Powstania Wielkopolskiego jako najważniejszego zwycięskiego powstania oraz jego wpływu na dzieje kraju. Niemal 100 lat temu miejsce miało wydarzenie, które zmieniło bieg historii.

Wcześniej, od godziny 15:00, do zdobycia będzie 100 flag powstańczych, które rozdawane będą co godzinę.

Akcentów historycznych nie zabraknie również później - dla widzów przygotowane zostaną między innymi rekonstrukcje walk, szpitala polowego oraz sztabów polowych i biwaków powstańczych. Osoby zainteresowane wykonaniem unikalnej fotografii będą miały możliwość skorzystania z RETRO-FOTO, czyli stylizowanego studia fotograficznego. Dla amatorów najbardziej intensywnych wrażeń przygotowany zostanie także tematyczny escape room.

O godzinie 16:00 na swój występ zaprosi chór „Arion”, a na 16:20 zaplanowano „rozćwiczenie”, czyli prezentację dotyczącą zdrowego trybu życia połącząną z krótkimi ćwiczeniami. Niemal 2 godziny później, o godzinie 18:20 później swoje umiejętności zaprezentują zespoły taneczne. Do wspólnego tańczenia walca i fokstrotu zaproszeni zostaną wszyscy uczestnicy wydarzenia.

16:30 będzie czasem meldunku Ułanów i pokazu jeździectwa bojowego, a o 17:00 uczestnicy Pikniku będą świadkami szkolnego turnieju wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

Nie zabraknie również muzyki. O 18:40 Bartosz Kuczyk wystąpi prezentując swój recital pt. „Melodie z tamtych lat”. O godzinie 20:00 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - Kayah.

Koncert zakończy Piknik Powstańczy, a wstęp zarówno na wszystkie atrakcje jak i na koncert będzie bezpłatny.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA