Park(ing) Day Poznań 2018 już w sobotę

Autor: Jakub Janiel fot. Festiwal Malta FB

Na 15 września zaplanowana została szósta edycja Park(ing) Day Poznań. To inicjatywa w ramach której przestrzeń miejska staje się miejscem, w którym można skorzystać z propozycji czytelni, kawiarni, restauracji czy kin. Akcja znana jest na całym świecie i od wielu lat skłania mieszkańców poszczególnych miast do refleksji nad wyglądem ulic.

Inicjatywa będzie widoczna na ulicach Poznania. Zaangażowane będą w nią dziesiątki restauracji, kawiarni i innych lokali, które w ten dzień przed swoimi witrynami wystawią krzesła, stoliki i donice z roślinami. Jak podkreślają organizatorzy - „dobra ulica to miejsce pełne życia […] Razem z restauratorami, barmankami, aktywistami i animatorkami kultury będziemy zmieniali miejsca parkingowe w ogródki do siedzenia, jedzenia, picia, rozmów – podkreślając ich kulturalno-towarzyską funkcję.’’

Co ważne, w akcji wezmą udział również lokale, które na co dzień dysponują własnymi ogródkami. Części z nich to właśnie udział w akcji pomógł w rozszerzeniu swojej działalności o serwowanie gościom jedzenia i picia również na świeżym powietrzu.

Już od rana z oferty lokali biorących udział w Park(ing) Day Poznań 2018 będzie można korzystać między innymi na Starym Mieście (m.in. ul. Libelta, ul. Fredry, ul. Garbary), na Jeżycach (m.in. ul. Wawrzyniaka, ul. Dąbrowskiego), na Łazarzu (m.in. ul. Wyspiańskiego, ul. Kanałowa, ul. Małeckiego) czy na Wildzie (m.in. ul. Różana, Górna Wilda).

Z kolei w podziemiach parkingu na placu Wolności zaaranżowane zostanie kino, spotkaniu towarzyszyć będą również koncerty z utworami zespołu Maanam. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo - wszystko ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę budowania w miastach parkingów podziemnych i buforowych. Zainteresowani wezmą udział w projekcji filmu „Urodzeni mordercy”, przedstawiającego historię podejmującego szokujących działań małżeństwa. Wspomniane utwory zespołu Maanam zaprezentowane zostaną w ramach muzycznego przedstawienia autorstwa Grzegorza Krzyśko pt. „Plac zabaw”.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA