Do sierpnia z lotniska Poznań - Ławica skorzystało niemal tyle osób, ile przez cały ubiegły rok

Autor: AK
Artykuł sponsorowany

Port lotniczy Poznań - Ławica przedstawił statystyki za sierpień. Władze i pasażerowie mają powody do radości, ponieważ odnotowano aż 45% wzrost, co jest potwierdzeniem dobrego rozwoju poznańskiego lotniska i daje nadzieję na dalsze realizacje rozwojowe.

Choć okres wakacyjny to czas, w którym wszystkie lotniska odnotowują wzrost liczby obsłużonych pasażerów, to poznański port ma szczególny powód do radości, ponieważ wynik jest o wiele lepszy niż o tej samej porze w ubiegłym roku.

W ubiegłym miesiącu lotnisko na Ławicy obsłużyło 322 797 pasażerów, czyli o aż 45% więcej niż w analogicznym czasie w 2017 roku.

Zgodnie z przewidywaniami, największy wzrost zauważono w sektorze lotów charterowych, z których skorzystało aż 65% więcej podróżnych niż w ubiegłym roku. Obsłużono 165 495 osób, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się takie kierunku jak Burgas (14 884 pasażerów), Zakynthos (10 570 podróżnych) i Bodrum (6154 osób).

Na lot z tanimi liniami lotniczymi zdecydowało się 118 998 pasażerów, czyli o 36% więcej niż rok temu, a z przewoźnikami stałymi 37 948 osób, co dało wzrost na poziomie 9%.

Wśród kierunków regularnych popularnością cieszyły się loty między stolicą Wielkopolski a Tel Avivem, Kijowem i Atenami.

Kolejny miesiąc z dużym wzrostem cieszy zarówno władze lotniska, jak i pasażerów. Oznacza to, że port stale się rozwija i jest atrakcyjny dla linii lotniczych i biur podróży. To z kolei może przyczynić się  np. do otwarcia nowych połączeń z Poznania.

Jednocześnie, lotnisko poinformowało, że w okresie styczeń - sierpień 2018 obsłużono już prawie tyle samo osób, co przez cały rok 2017, czyli 1 712 716 pasażerów.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA