Poznań gospodarzem konferencji organizowanej przez Baltic University Programme

Autor: Jakub Janiel

Od 13 do 14 września odbywać będzie się konferencja Baltic University Programme pod hasłem „Current Challenges of Local and Regional Development”. Spotkanie poruszy kwestię wyzwań towarzyszących rozwojowi lokalnemu i regionalnemu.

Baltic University Programme tworzy około 230 uniwersytetów oraz innych instytucji naukowych z krajów w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego. Program ma na celu zaangażowanie uniwersytetów i wspieranie ich istotnej roli w procesie zrównoważonego rozwoju gospodarczego przy jednoczesnym uwzględnieniu zasad ochrony środowiska. Przedsięwzięcie porusza również kwestię demokracji w nadbałtyckich krajach.

Poznań jako miejsce organizowania konferencji w ramach programu Baltic University Programme został wybrany już kolejny raz. W tym roku spotkanie odbędzie się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Inauguracja odbyła się 12 września o godzinie 09:30 w Auli Lubrańskiego Collegium Minus.

Uczestnicy podczas tegorocznego spotkania skoncentrują się na przemianach współczesnego świata w kontekście lokalnym, z uwzględnieniem roli, jaką pełnią jednostki naukowe. Dyskusji poddane zostaną kwestie związane z istotą występujących obecnie wyzwań politycznych i gospodarczych oraz możliwościami reagowania na nie. W panelach udział weźmie łącznie 34 przedstawicieli z 11 państw regionu Morza Bałtyckiego.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA