Poznań gospodarzem konferencji organizowanej przez Baltic University Programme

Autor: Jakub Janiel
REKLAMA

Od 13 do 14 września odbywać będzie się konferencja Baltic University Programme pod hasłem „Current Challenges of Local and Regional Development”. Spotkanie poruszy kwestię wyzwań towarzyszących rozwojowi lokalnemu i regionalnemu.

Baltic University Programme tworzy około 230 uniwersytetów oraz innych instytucji naukowych z krajów w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego. Program ma na celu zaangażowanie uniwersytetów i wspieranie ich istotnej roli w procesie zrównoważonego rozwoju gospodarczego przy jednoczesnym uwzględnieniu zasad ochrony środowiska. Przedsięwzięcie porusza również kwestię demokracji w nadbałtyckich krajach.

Poznań jako miejsce organizowania konferencji w ramach programu Baltic University Programme został wybrany już kolejny raz. W tym roku spotkanie odbędzie się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Inauguracja odbyła się 12 września o godzinie 09:30 w Auli Lubrańskiego Collegium Minus.

Uczestnicy podczas tegorocznego spotkania skoncentrują się na przemianach współczesnego świata w kontekście lokalnym, z uwzględnieniem roli, jaką pełnią jednostki naukowe. Dyskusji poddane zostaną kwestie związane z istotą występujących obecnie wyzwań politycznych i gospodarczych oraz możliwościami reagowania na nie. W panelach udział weźmie łącznie 34 przedstawicieli z 11 państw regionu Morza Bałtyckiego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA