Odnowiony Zespół Szkół Specjalnych wkrótce będzie gotowy

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Jeszcze w tym roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych rozpoczną naukę w wyremontowanym budynku. Obiekt będzie posiadał udogodnienia, które dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W Zespole Szkół Specjalnych numer 103 uczą się osoby z niepełnosprawnością zarówno intelektualną jak i innymi współzaburzeniami, takimi jak niepełnosprawność ruchowa, wada wzroku czy autyzm.

Do tej pory uczniowie musieli korzystać z trzech budynków - przy ul. Ognik, św. Floriana i Rycerskiej. Naukę pobiera tam łącznie 176 uczniów, co powoduje konieczność prowadzenia zajęć w trybie dwuzmianowym.

Jeszcze w tym roku podopieczni placówki przeniosą się do budynku przy ul. Kanclerskiej, gdzie wcześniej mieściło się katolickie gimnazjum. Dzięki modernizacji obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

"Budynek został nawet zaopatrzony w szyny, na których można powiesić podnośniki transportowe. To znacznie ułatwi poruszanie się części uczniów wzdłuż głównych korytarzy. Tego typu nowoczesne rozwiązania są bardzo potrzebne uczniom i ich opiekunom. Znacząco zwiększą komfort nauki i przebywania w szkole."
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta

Remont rozpoczął się w połowie stycznia tego roku, a jego zakończenie planowane jest na listopad. Szkoła zwiększyła swoją powierzchnię - została rozbudowana o ponad 400 metrów kwadratowych. Wymieniono m.in. instalacje elektryczne, instalacje wodno-kanalizacyjne, przeciwpożarowe i niskoprądowe.

Budynek zyskał nowe pokrycie dachowe i rynny. Zadbano również o zagospodarowanie terenu wokół szkoły - wykonano chodniki, drogę dojazdową i place manewrowe.

Poza wyposażeniem w sprzęt edukacyjny, uczniowie będą mogli korzystać także ze sprzętu rehabilitacyjnego, a także aneksów kuchennych, sali gimnastycznej, sali audiowizualnej, dużej jadalni oraz pracowni: technicznej, artystycznej, hydroterapii i artystycznej.

Koszt modernizacji wyniesie 11,6 miliona złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA