Agresywny pasażer na pokładzie samolotu z Poznania. Interweniowały służby

Autor: AK fot. straż graniczna

Nieplanowane „atrakcje” czekały na pasażerów poniedziałkowego wieczornego lotu z Poznania do Reykjaviku na Islandię. Jeden z mężczyzn na pokładzie był agresywny i nie wykonywał poleceń załogi samolotu. Konieczna była interwencja straży granicznej.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w poniedziałek, 10 września. Funkcjonariusze straży granicznej z oddziału Poznań - Ławica otrzymali zgłoszenie od kapitana samolotu lecącego do Reykjaviku na Islandii o agresywnym mężczyźnie znajdującym się na pokładzie.

Pasażer nie wykonywał poleceń załogi i stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu. Na miejsce skierowano tzw. Zespół Interwencji Specjalnych, czyli zespół funkcjonariuszy straży granicznej wyspecjalizowany w podejmowaniu działań na pokładach samolotu.

Gdy tylko agresywny 31-latek zauważył funkcjonariuszy, dobrowolnie opuścił samolot. Mieszkaniec Torunia otrzymał mandat za naruszenie przepisów wynikających z prawa lotniczego. Dodatkowo, kapitan statku powietrznego podjął decyzję o niewpuszczeniu mężczyzny na pokład.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA