Uniwersytet Otwarty znów zaprasza na zajęcia

Autor: Jakub Janiel
REKLAMA

Jesienią tego roku zorganizowana zostanie kolejna edycja Uniwersytetu Otwartego. To dobrze znana mieszkańcom Poznania inicjatywa, która od powstania w 2016 roku zaoferowała już 118 kursów dla około trzech tysięcy słuchaczy.

Trzeci rok działalności tej inicjatywy przyniesie 96 kursów, a tym aż blisko 50 nowych. Kursy prowadzone będą w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich, czyli w ramach wykładów, warsztatów, ćwiczeń oraz laboratoriów. Co ważne, uczestnikiem może zostać każdy, kto skończył 16. rok życia. To idealna okazja do międzypokoleniowego zdobywania wiedzy.

Zajęcia odbywać będą się w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu - zarówno w dni powszednie jak i weekendy. Na kursy, których ceny zaczynają się od 160 złotych, zapisywać można się od 7 września poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej Uniwersytetu Otwartego. Znaleźć tam można również szczegółowe informacje dotyczące inicjatywy oraz programów wszystkich spotkań. W zróżnicowanej ofercie znalazły się między innymi kierunki takie jak: „Jaką wodę pijemy”, przedstawiający zagadnienia związane z jakością wód czy „Perfumeria ósmą dziedziną sztuki”, mówiący o ideach współczesnego perfumiarstwa i składnikach wykorzystywanych do produkcji perfum.

Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na połowę października. Poprzedzi je uroczysta inauguracja roku akademickiego, która odbędzie się 11 października o godz. 18:00 w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM przy ul. Wieniawskiego 1.

Ukończenie każdego z kursów wiąże się z uzyskaniem specjalnego certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo w zajęciach. To może okazać się wartościowym punktem do umieszczenia w swoim CV. Słuchacz może również dobrowolnie podejść do egzaminu, a po jego zdaniu otrzyma świadectwo z ocenami i opisem efektów kształcenia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA