„Pokój na świecie zaczyna się przy rodzinnym stole”

Autor: Jakub Janiel

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu zaprasza na wystawę „Pokój na świecie zaczyna się przy rodzinnym stole”, stanowiącą refleksję na temat własnej wolności i budowania pokoju w swoim otoczeniu.

Wszyscy zainteresowani mogą przyjrzeć się fotografiom, które w niestandardowy sposób mówią o kwestii wolności. Jak podkreślają organizatorzy, często nie mamy wpływu na wolność w znaczeniu ogólnym, ta bowiem kształtowana jest pod wpływem historii i polityki. Każdy ma jednak całkowitą kontrolę nad wolnością w wymiarze indywidualnym, w najbliższym otoczeniu i to do namysłu nad jej organizowaniem skłaniają zdjęcia.
 
Organizatorzy zaznaczają również, że podczas przygotowywania ekspozycji „Pokój na świecie zaczyna się przy rodzinnym stole” podjęta została próba przygotowania „wystawy dla każdego”. Oznacza to, że skierowana jest ona do dorosłych, dzieci oraz osób niebędących zwolennikami współczesnej formy prezentacji sztuki nowoczesnej.
 
Taką formę prezentacji umożliwił dobór odpowiedniego sposobu aranżacji przestrzeni oraz programu towarzyszącego ekspozycji.
 
Kuratorem wystawy dostępnej w Sali Wystaw jest Jagna Domżalska, a o oprawę graficzną i aranżację zadbał Grigory Popov.
 
Wstęp jest bezpłatny.
REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA