Miasto wspiera uczniowskie projekty

Autor: UMP MC
REKLAMA

Rusza konkurs "Fundusz Samorządów Uczniowskich", który pozwoli uczniom poznańskich szkół uzyskać pieniądze niezbędne do realizacji własnych projektów. Aplikacje należy dostarczyć do 30 września.

Celem konkursu jest wsparcie działań młodych poznaniaków zaangażowanych w rozwój i życie miasta. Dzięki dofinansowaniu uczniowie zrealizują projekty związane ze swoimi zainteresowaniami naukowymi,  będą mogli kształtować swoje postawy obywatelskie oraz prowadzić działania edukacyjno-kulturalne. Jest to pierwszy tego typu program w Poznaniu adresowany do poznańskich szkół ponadpodstawowych, w którym młodzież może sama zgłaszać swoje pomysły.

Fundusz przyczyni się do aktywizacji i integracji uczniów w szkole, a także do nawiązania kontaktów młodzieży z otoczeniem . Uczniowie nauczą się pozyskiwać środki na realizację swoich pomysłów, co zwiększy ich poczucie wpływu na otaczającą rzeczywistość i zaprocentuje w przyszłości zaangażowaniem w rozwój miasta.
zapewnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta Poznania

Koncepcje powinny odpowiadać lokalnym potrzebom młodych poznaniaków. Już we wrześniu przedstawiciele zarządów Samorządów Uczniowskich wezmą udział w warsztatach z zarządzania projektami. Zajęcia przygotują uczestników do aplikowania w konkursie. Warsztaty odbędą się 17 września w godz. 8:00 - 12:00 w Strefie Plus Jeden (I piętro) przy ul. Za Bramką.

- Środki na realizację programu wprowadzono do budżetu dzięki inicjatywie Młodzieżowej Rady Miasta Poznania II kadencji. Uczniowie otrzymają do 700 zł na projekt - mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor wydziału rozwoju miasta i współpracy międzynarodowej UMP - Bardzo istotnym założeniem konkursu jest zaangażowanie młodzieży w przygotowanie wniosków konkursowych. Proces tworzenia projektów będzie z pewnością cenną lekcją dla młodych ludzi i zapozna ich z ofertą Miasta.

Nabór zgłoszeń trwa do 30 września.  Aplikacje należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań.

Inicjatywa jest elementem "Polityki dla ludzi młodych Miasta Poznania na lata 2019-2025". Więcej informacji na temat konkursu udziela Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA