"Przedwiośnie" podwójnie podczas Narodowego Czytania w Poznaniu

Autor: Jakub Janiel
REKLAMA

Na sobotę zaplanowane zostały dwa wydarzenia związane z odbywającą się co roku ogólnopolską akcją promującą czytanie książek "Narodowe Czytanie".

Narodowe Czytanie organizowane jest z inicjatywy Prezydenta RP od 2012 roku i ma na celu popularyzację polskiej literatury oraz zachęcenie Polaków do częstszego sięgania do książek. Każda edycja przygotowywana jest we współpracy z politykami, artystami, dziennikarzami.
 
Biblioteka Raczyńskich zaprosiła do udziału w przedsięwzięciu Mateusza Damięckiego, aktora znanego między innymi jako odtwórcę roli Cezarego Baryki w ekranizacji kultowej powieści. Czytanie odbędzie się o godzinie 13:00, wcześniej miejsce będzie miało między innymi spotkanie z aktorem i występ tancerzy z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Spotkanie w Bibliotece Raczyńskich zainauguruje Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak.
 
Tego samego dnia Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu odbywającym się w godzinach 11:30-13:00 w Muzeum Narodowym. Wsród zaproszonych do czytania „Przedwiośnia” znaleźli się między innymi Wojewoda Zbigniew Hoffmann, Dyrektor poznańskiego Oddziału IPN dr Rafał Reczek czy prof. Tomasz Jasiński, dyrektor Biblioteki Kórnickiego PAN.
 
Wydarzenie swoimi występami uświetnią uczniowie i nauczyciele XII LO w Poznaniu i Zespołu Szkół Katolickich w Śremie.
 
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA