Sztuką uczczą stulecie niepodległości

Autor: Jakub Janiel fot. poglądowa
REKLAMA

Poznański Polski Teatr Tańca wyruszył w trasę po europejskich stolicach. Z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości spektakle wystawione zostaną w pięciu krajach - w Niemczech, na Białorusi, Litwie, Łotwie i Słowacji.

Projekt prowadzony jest w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA zaplanowanego na lata 2017-2021 i z pewnością stanowi dla Poznania doskonałą promocję na arenie międzynarodowej. Pierwszy spektakl pt. „Żniwa” wystawiony został 2 września na scenie Admiralspalast w Berlinie. Była to sztuka w reżyserii Igora Gorzkowskiego, o choreografię zadbała Iwona Pasińska.

Kolejne zaplanowane są na październik - 8 października w Mińsku odbędzie się prezentacja sztuki pt. „Czterdzieści” (reż. Jo Stromgren), natomiast 9 października zobaczymy „Żniwa”. To wszystko w ramach International Theatre Forum TEART.

11 października „Żniwa” wystawione zostaną również w Wilnie, na scenie Domu Polskiego, natomiast 14 października wystawione zostaną w Rydze (na scenie VEF Culture Palace), a 30 października w Bratysławie (na scenie A4 – Space for Contemporary Culture).

Projekt sfinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na 2017-2021 i programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza o nazwie „Kulturalne pomosty”.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA