Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja - ostatnie seanse w tym tygodniu

Autor: Filip Olczak
REKLAMA

Piętnasty Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2018 roku uświadamia o niepełnosprawności w mediach i popkulturze oraz naszej codziennej przestrzeni. Teraz to ostatnia okazja w tym roku, żeby zobaczyć tego typu dzieła filmowe.

W tym tygodniu środa i czwartek, czyli 5 i 6 września będą tymi dniami, które będą uświadamiać o niepełnosprawnościach osób nas otaczających. Wydarzenie organizuje Centrum Kultury ZAMEK, a wstęp jest wolny.

W środę o godzinie 17:00 na srebrnym ekranie kina zagości „Niebo bez gwiazd” reżyserii Katarzyny Dąbrowskiej-Kułacz. Film jest niezwykle nacechowany pięknymi emocjami, bowiem wzajemną miłością syna i ojca, który zaczyna tracić wzrok.

Godzinę później „Podróż cudotwórcy”, czyli historia Fabiana i Lisy, których łączy wspólna relacja oraz choroba. W poszukiwaniu zdrowia trafiają na uzdrowiciela w Brazylii, Fabian daje namówić się na konfrontację z uzdrowicielem. Pytaniem jest czy cudotwórca jest wybawcą tych, którzy go odwiedzili i czy trzeba wierzyć, by zostać uleczonym?

Czwartek rozpocznie się siedemnastominutowym filmem, punktualnie o 17:00. „Wszechwiedzący” to opowieść o niewolnikach, którzy teoretycznie są niewidomi, oprócz jednego. Od razu po „Wszechwiedzącym” kolejny krótkometrażowy film pt. „The Unlimited House of Krip”, który pokazuje jak może być ekstrawagancki świat mody z udziałem osób z różnymi niepełnosprawnościami i dysfunkcjami.

Kolejny film to „W czyimś łóżku”, dość kontrowersyjna pozycja, opowiadająca o seksualnej asystentce, która wspomaga osoby z rozmaitymi dysfunkcjami. Nie akceptuje tego jej partner.

O 18:15 film pt. „Janka” przedstawiający intymny portret Janiny Ochojskiej, szefowej PAHu. Ochojska we wczesnym dzieciństwie ciężko zachorowała, co wpłynęło na jej silną osobowość.

Wszystkie filmy można obejrzeć za darmo, a obejrzeć je warto, ponieważ uczą i uświadamiają.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA