Jak będzie a jak mogła wyglądać Kładka Berdychowska? Wszystkie projekty dostępne w Starym Korycie Warty

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

W ogłoszonym pod koniec ubiegłego roku konkursie architektonicznym na projekt Kładki Berdychowskiej zgłoszono 22 prace. Jak podkreślono, pracownie rywalizowały ze sobą na wysokim poziomie, a przedstawione projekty wzbudziły duże zainteresowanie komisji konkursowej. Teraz, wszystkie zgłoszone pomysły można oglądać na specjalnej wystawie w Starym Korycie Warty.

Kładka ma połączyć Berdychowo przy Politechnice Poznańskiej z południową częścią Ostrowa Tumskiego i lewobrzeżną częścią Poznania w okolicach Chwaliszewa. Dzięki temu poznaniacy zyskają łatwiejsze połączenie między Starym Miastem a terenami nad Jeziorem Maltańskim.

Do ogłoszonego w grudniu ubiegłego roku przetargu przystąpiło 22 chętnych. Jak podkreślała komisja konkursowa, rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie, zdecydowano się na projekt zespołu autorskiego pod przewodnictwem ARPA Architektoniczna Pracownia Jerzego Gurawskiego, w skład którego weszły również: SKI Studio Błażej Szurkowski, MS86A Maciej Sokolnicki Architekt oraz Adam Turczyn.

Wszystkie prace konkursowe i wizje tego, jak inni projektanci wyobrażali sobie Kładkę Berdychowską można oglądać na specjalnej wystawie w Starym Korycie Warty. Ekspozycja będzie czynna do końca września.

Prace przy budowie kładki powinny ruszyć w drugiej połowie 2019 roku. Inwestycja ma być gotowa w 2021 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA