Czytanie bez barier, czyli książki z dostawą do domu

Autor: Jakub Janiel
REKLAMA

Od września osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość wypożyczania książek z Biblioteki Raczyńskich bez wychodzenia z domu. „Czytanie bez barier” to już druga po usłudze „Książka dla seniora” akcja mająca na celu zwiększenie dostępności zbiorów.

Przedsięwzięcie skierowane jest do osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.

- ,,Szacujemy, że ok. 11 procent mieszkańców Poznania to osoby z niepełnosprawnościami, mniej więcej tyle samo jest ich opiekunów. To oznacza, że ok. 20 proc. poznaniaków będzie mogło skorzystać z tego programu.’’
Dorota Potejko, pełnomocniczka prezydenta miasta ds. osób z niepełnosprawnościamiAkcja może okazać się znaczącym ułatwieniem dla tej grupy czytelników. Do tej pory dla wielu z nich korzystanie z zasobów bibliotecznych było niemożliwe. Co ważne, do skorzystania z usługi nie jest wymagane posiadanie karty bibliotecznej. W przypadku jej braku pracownik Biblioteki założy ją podczas pierwszej wizyty u wypożyczającego.

Wybrane utwory zainteresowani lub ich opiekunowie mogą wypożyczać od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00, dzwoniąc na numer telefonu 61-646-33-44. Zamówione książki, audiobooki i filmy dostaraczane będą do domów w każdy poniedziałek w godzinach 11:30-14:30. Pracownicy w widocznym miejscu będą mieli identyfikatory ze zdjęciem oraz imieniem i nazwiskiem.

Jednorazowo można wypożyczyć maksymalnie sześć książek, dwa audiobooki i dwa filmy lub utwory muzyczne. Zgodnie z regulaminem okres wypożyczenia książek nie może przekroczyć 30 dni (można go dwukrotnie przedłużyć o 30 dni), a filmów i muzyki 14 dni (bez możliwości przedłużenia). W akcji biorą udział filie nr: 2 (os. Oświecenia 59), 12/46 (ul. Arciszewskiego 27), 14 (os. Bolesława Chrobrego 120) oraz Filia Wildecka (ul. Robocza 4a). Czytelnicy mogą wypożyczać jedynie zbiory zgromadzone w wyżej wymienionych oddziałach. Zasoby księgozbioru można sprawdzać na stronie internetowej Biblioteki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA