Ponad 1700 dzieci skorzystało z miejskich półkolonii

Autor: AK
REKLAMA

Miasto podsumowało pierwszą edycję letnich półkolonii dofinansowywanych ze środków miejskich. Skorzystało z nich ponad 1700 dzieci, a turnusy odbyły się w 46 szkołach podstawowych i CK Zamek.

Półkolonie dofinansowywane przez Miasto Poznań skierowane były do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Trwały od pierwszego tygodnia wakacji i trwają do dzisiaj.

Każdy turnus trwał pięć dni, po 8 godzin dziennie. W tym czasie dzieci pozostając pod opieką wykwalifikowanych opiekunów mogły korzystać z różnorodnych zajęć i atrakcji.

W programie znalazły się m.in. wycieczki do Osady Traperskiej, Parku Orientacji Przestrzennej i parku linowego. Tajemnice kosmosu uczestnicy poznawali w Obserwatorium Astronomicznym UAM, a zwierzęta z nawet najbardziej odległych zakątków świata podziwiali w zoo.

Dzieci mogły również zwiedzić Stadion Miejski i lotnisko Poznań - Ławica, a także poznać bliżej miejską starówkę i zwiedzić Muzeum Blubry Poznańskie.

Nie brakowało również takich atrakcji jak wyjścia do kina, basen, teatru czy muzeów, a także przejażdżki zabytkowym tramwajem i Maltanką. Atrakcją była także gra miejska „Detektywi historii - spacer z powstańcem”. Z kolei na terenie poznańskich szkół odbywały się zajęcia plastyczne, sportowe i dydaktyczne m.in. na temat zdrowego żywienia i bezpieczeństwa.

Podczas półkolonii dzieci miały zapewnione nie tylko opiekę i atrakcje, ale także śniadanie i ciepły posiłek.

Z oferty skorzystało ponad 1700 uczniów. Do programu włączono 46 szkół podstawowych. Celem Miasta było zapewnienie wakacyjnych zabaw blisko miejsca zamieszkania dzieci.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA