Poznań sfinansuje operacje usunięcia zaćmy u seniorów

Autor: AK

Jeszcze do końca tego roku co najmniej 90 seniorów z Poznania przejdzie operację zaćmy, którą sfinansuje Miasto Poznań. Dzięki temu skróci się także czas oczekiwania na operację przez pozostałych pacjentów. Miasto przeznaczy na ten cel ponad 237 tysięcy złotych.

Na pomysł wsparcia finansowania operacji dla poznańskich seniorów wpadli sami zainteresowani. Gdy ruszał program „Książka dla seniora”, która pozwala najstarszym mieszkańcom miasta na wypożyczenie książki z dostawą do domu, wielu z nich zgłaszało problemy z czytaniem z uwagi na słaby wzrok i zaćmę.

Obecnie, na wykonanie operacji usuwającej zaćmę czeka się nawet 12 miesięcy. Miasto Poznań postanowiło pomóc najstarszym mieszkańcom.

Operacje finansowane przez Miasto rozpoczną się 1 września. Skorzystać z nich mogą osoby mieszkające w Poznaniu, które ukończyły 70. rok życia i już są na liście pacjentów oczekujących na zabieg.

Na finansowanie operacji Miasto przeznaczy ponad 237 tysięcy złotych. Jeszcze do końca tego roku skorzysta z tego co najmniej 90 seniorów. Zyskają także pozostali pacjenci, ponieważ skróci to kolejki i czas oczekiwania w „standardowym” trybie.

Zabiegi będą miały miejsce na oddziale okulistyki w Szpitalu Miejskim im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Szwajcarskiej 3. Dodatkowo, seniorzy będą mogli również skorzystać ze specjalistycznej porady kontrolnej w terminie od 14 do 28 dni po zabiegu.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA