„Młynarski vs. Dylan”, czyli kolejny weekend cyklu Kulturalny Stary Rynek

Autor: Filip Olczak fot. materiały organizatorów
REKLAMA

Kultura, kultura i jeszcze raz kultura, należy z niej korzystać kiedy jest do tego okazja. Te okazje będą już tylko dwie, dlatego Kulturalny Stary Rynek przygotował niespodziankę.

W najbliższy piątek, 31 sierpnia, rozpocznie się magiczny program Kulturalnego Starego Rynku.

O godzinie 17:00 zaczyna się koncert i film „W starym kinie” na Dziedzińcu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej. Organizatorzy tego punktu przeniosą oglądających w klimat niemego kina i gry aktorskiej z 1926 roku. Punktualnie o 20:30, niespodzianka zabierająca wszystkich do krainy czarów. Teatr Fuzja wystawi sztukę pt. „Alicja” inspirowany powieścią „Alicja w Krainie Czarów”. Wszystkich rodziców i ich pociechy aktorzy Teatru Fuzja zabiorą w świat fantasy, odległy codziennym troskom i problemom.

W sobotę, 1 września, o 17:00 na Dziedzińcu Szkoły Baletowej odbędzie się koncert zatytułowany „Młynarski vs. Dylan”, czyli spotkanie dwóch muzycznych gigantów czyli Wojciecha Młynarskiego i Boba Dylana.

Dzień później, bowiem w niedzielę o godzinie 11:00 rozbrzmiewać będą warsztaty muzyczne dla dzieci w Galerii Arsenał przygotowane w ramach cyklu Kameralny Poznań przez Fundację Świat Możliwości. Punktualnie 12:15, przed Ratuszem, Andrzej Dominik Ohde zabierze wszystkich chętnych w pieszą podróż po Poznaniu i przypomni, ze „Nie tylko neonów nam żal...”. Ta wycieczka to mała manifestacja tęsknoty za czasami PRL-u i jego urokami.

Od 12:30 do 15:00 na Odwachu zagra Patrycjusz Gruszecki Music & Old Men Jazz Quartet. Koncert takiej kolaboracji to fantastyczna zabawa, wirtuozerski popis oraz uczta dla uszu wszystkich obecnych na Odwachu.

Gdy zapadnie zmrok, bowiem o 19:00 muzyką rozbrzmiewać będzie Scena na Quadro. Na scenie królować będzie zespół MOLK, czyli taneczny electro-pop zmieszany z chłodnym R’n’B i nastrojowym indie. Ich muzyka to czara rozmaitości, która wypełni scenę i część rynku.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA