Rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu działał na szkodę uczelni? CBA zawiadamia Prokuraturę

Autor: Ak fot. Andrzej Błaszczak
REKLAMA

Delegatura CBA w Poznaniu zawiadomiła Prokuraturę Okręgową o możliwości popełnienia przestępstwa przez Rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zdaniem agentów, rektor swoim zachowaniem przy podpisywaniu umów na obsługę prawną uczelni miał działać na jej szkodę.

Zawiadomienie dotyczy przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków. W sprawie chodzi o umowy na obsługę prawną Uniwersytetu Artystycznego, które zostały zawarte w latach 2016-2017 z dwiema poznańskimi kancelariami adwokackimi.

Zdaniem agentów CBA, umowy podpisano bez prawidłowego oszacowania wartości zamówień. Co więcej, mimo, iż ich wartość przekraczała kwotę 30 tysięcy euro, zamówienia nie były opublikowane na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Podczas przeprowadzania procedury podpisania umów pominięto również Zarządzenie Rektora UAP w sprawie „zasad dokonywania zakupu dostaw, usług i robót budowlanych o wartości nieprzekraczającej równowartości kwoty 30.000 euro”.

Okazuje się, że w wyniku podpisania umów ze wskazanymi kancelariami, koszty obsługi prawnej uczelni w stosunku do wcześniejszego okresu wzrosły z prawie 9 tysięcy złotych miesięcznie do ponad 21 tysięcy miesięcznie.

Różnicę widać również w tym roku - gdy w 2018 roku nie przedłużono umowy ze wskazanymi kancelariami, koszty obsługi znów spadły do 7400 złotych miesięcznie.

Jak informuje CBA, działania rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu doprowadziły do wyrządzenia szkody w majątku uczelni na blisko 200 tysięcy złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA