Nauczyciele awansują

Autor: kl UMP foto UMP
REKLAMA

Ponad 190 pracowników poznańskich szkół zdało egzamin i awansowało na stopień nauczyciela mianowanego. Akt jego nadania uroczyście wręczyli im prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz i zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski.

Serdecznie gratuluję! Dziękuję też Państwu za wieloletnią, niełatwą pracę z dziećmi. Mam nadzieje, że w tym okresie dynamicznych zmian w Polsce i Europie, uda nam się poprawić warunki pracy nauczycieli . Inwestujemy w oświatę. W tym roku przeznaczamy na nią ponad 1 mld 140 mln zł, czyli ¼ całego budżetu. Niedawno otwieraliśmy nową szkołę na Umultowie, w której od września będą się mogły uczyć dzieci. To pokazuje, jak duża wagę przywiązujemy do edukacji.
mówił prezydent Jacek Jaśkowiak

O tym, że poznańska oświata jest jednym z priorytetów obecnych władz, mówił też zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski.

- Przekłada się ona wprost na rozwój miasta. Staramy się wywiązywać, jak najlepiej z zadań, które leżą po stronie samorządów. Są obszary, za które odpowiadamy w znacznym stopniu, czasami w 100 proc. To m.in. infrastruktura i warunki pracy. Jest jednak jeszcze sfera, która jest naszym wspólnym zmartwieniem. To kwestia systemu oświaty, na który jako samorząd nie mamy już wpływu. Zawirowania, związane z reformą oświaty, generują też wiele niekorzystnych zmian. To moja ocena, ale myślę, że także społeczności szkolnej - tłumaczył Mariusz Wiśniewski.

Aby jakość poznańskiej edukacji była na jeszcze wyższym poziomie, a warunki pracy nauczycieli jak najlepsze, Miasto Poznań rozpoczęło prace nad założeniami przyszłej polityki oświatowej.

Powinna być ona dopasowana do uwarunkowań i potrzeb poznańskiego rynku pracy. Nad tym chcemy, wspólnie z Państwem i całym środowiskiem oświatowym, pracować w przyszłej kadencji. Ten wspólny projekt stanie się drogowskazem, który pokaże, jak zmieniać i wzmacniać poznańską oświatę - tak, aby nie były działania przypadkowe - 
zaznaczył zastępca prezydenta Poznania.

Uroczystość nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego obyła się w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Zdanym egzaminem może pochwalić się w tym roku 191 osób.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA