2 września wystartuje charytatywny bieg Poznań Business Run

Autor: MR
REKLAMA

Aż 3,5 tysiąca biegaczy weźmie w tym roku udział w poznańskiej edycji Business Run. Impreza odbędzie się w niedzielę, 2 września. Dochód zostanie przeznaczony m.in. na zakup protez i rehabilitację osób z niepełnosprawnością ruchową.

Poznań jako jeden z dziewięciu miast zostanie organizatorem biegu charytatywnego Poland Business Run. Trasa biegu przebiegać będzie wzdłuż Wartostrady, pomiędzy mostami Bolesława Chrobrego i św. Rocha. Start, a zarazem meta zostaną zlokalizowane na boisku sportowym w sąsiedztwie Bramy Poznania.

Bieg ma charakter pięcioosobowej sztafety. Każdy uczestnik, aby zakończyć zmagania musi przebiec 4 kilometry. Impreza jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce, która z każdym rokiem przyciąga coraz to większą liczbę osób i trwa nieprzerwanie od 7 lat.

Wszystko zaczęło się w Krakowie. Teraz pomagamy w dziewięciu miastach w Polsce i ogromnie się z tego powodu cieszymy. Udało się, bo fantastyczni ludzie ze środowisk biznesowych powiedzieli: chcemy pomóc osobom, które nie miały tyle szczęścia w życiu, a przy okazji oderwać się od biurek i zrobić coś dla siebie.
Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Business Run Poland.

Wszyscy Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wystartować w biegu, a chcieliby pomóc mogą to zrobić online za pośrednictwem strony internetowej organizatora. Pieniądze zebrane przyczynią się do pomocy osobom po zabiegach reamputacji, które czekają na rehabilitację.

Poland Business Run wystartuje już 2 września o godzinie 10:30. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA