Kulturalny Stary Rynek już po raz 9.

Autor: Filip Olczak fot. materiały organizatorów
REKLAMA

Kultura będzie królować po raz kolejny na Kulturalnym Starym Rynku. To będzie weekend z wrażeniami, jakich nie było, a muzyka wypełni po brzegi Stare Miasto i nie tylko.

W piątek, 24 sierpnia o godzinie 17:00 zagra dla obecnych na starówce Sun+Dead, czyli zespół, który zabierze wszystkich w bardzo przyjemne brzmienia na Scenie na Quadro.

Kolejny dzień, czyli sobota zacznie się ostatnim już Śniadaniem w Salonie Sąsiedzkim przy ul. Zamkowej. Jest to okazja do spotkania ciekawych osób, wypicia aromatycznej kawy i spróbowania wybornych wielkopolskich przekąsek. O 17:00 na Dziedzińcu Szkoły Baletowej odbędzie się koncert pt. „Piosenka jest dobra na wszystko”, gdzie wystąpią Mateusz Pluskota, Kuba Sopoćko oraz Eryk Walkowiak, którzy przedstawią oglądającym sztukę piosenki kabaretowej.

Niedziela to prawdziwa moc atrakcji, bowiem o 9:30 przy Scenie na Quadro rozpocznie się kolejny FOTOSPACER Staromiejski, który ma zamiar zabrać wszystkich uczestników w podróż w czasie o nazwie „Poza czasem – dotykając historii. Piętnaście minut po południu, Dominik Ohde odkryje kryminalne oblicze Poznania i Starego Miasta. W gronie okrytych niechlubną sławą miejsc znajdą się np. Pręgierz czy Ulica Woźna.

Od 14:00 rozpoczyna się ostatni z cyklu Słodkie w Salonie Sąsiedzkim. Na wszystkich będzie czekać świeżo mielona kawa, słodkie wielkopolskie przysmaki i jak zawsze ciekawa rozmowa. Pomiędzy 12:00 a 16:00 to czas dla kochających poezję i książkich. Na Scenie na Quadro oraz w Galerii Arsenał odbędzie się piknik czytelniczy „11 urodziny zakamarków”.

Od 13:30 do 16:00 to dwie i pół godziny wypełnione muzyką Jazz na Odwachu. Happy Jazz Band składa się z 14 muzyków, a w tym z dwóch wokali. Godzina 19:00 jest kolejną dawką jazzu, na Scenie na Quadro. Jacek Szwaj Music Duo – koncert w ramach cyklu Kameralny Poznań, pozwoli wszystkim uczestniczącym w atrakcjach przygotowanych wcześniej odprężyć się po całym dniu.

Producentem wszystkich wydarzeń jest Estrada Poznańska, a wstęp na nie jest wolny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA