MPK Poznań ściąga tęczowe chorągiewki z tramwajów

Autor: AK

Tęczowe chorągiewki, które powiewały na poznańskich tramwajach zniknęły z pojazdów. Powodem jest fala krytyki, jaka spłynęła na przedsiębiorstwo za przyłączenie się do obchodów Pride Week Poznań.

Chorągiewki pojawiły się na poznańskich tramwajach w ramach przyłączenia się do trwającego Poznań Pride Week, czyli tygodnia poświęconemu społeczności LGBT. Choć wydawało się być to miłym gestem, tym bardziej, że jutrzejsza Parada Równości została objęta honorowym patronatem prezydenta Miasta, to sprawa wywołała wiele kontrowersji.

Pod wpływem fali krytyki od oburzonych przeciwników manifestacji poparcia dla środowiska LGBT oraz dezaprobacie części motorniczych, MPK Poznań poinformowało w piątek wieczorem, że chorągiewki znikną z pojazdów.

"Te krytyczne opinie docierały do nas ze strony pasażerów, których zdanie najbardziej dla nas się liczy, bo komunikacja jest dla ludzi i jesteśmy szeroko otwarci na ich potrzeby i oceny.. Szanujemy również opinie naszych motorniczych, którzy wyrazili swoją dezaprobatę wobec takiego przedsięwzięcia biznesowego."
MPK Poznań

Oznacza to, że w sobotę, w dniu Marszu Równości, tramwaje nie będą już miały przyczepionych tęczowych flag.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA