W Parku Rataje uruchomiono fontannę

Autor: Luiza Gąszczyk fot. PIM

Park Rataje wciąż w budowie, ale po przeprowadzonych testach i wydaniu zgody na użytkowanie fontanny przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego uruchomiono ją na stałe.

Fontanna znajdująca się w największym parku budowanym w Polsce, z pewnością będzie dobrym miejscem na ochłodę w upalne dni, takie jak dziś gdy temperatura odczuwalna osiągać może nawet 39 stopni Celsjusza.

Na miejscu prowadzone są też prace związane z zagospodarowaniem terenu „ogrodu zmysłów”. Jak nazwa wskazuje oddziaływać ma on na słuch, smak, wzrok i węch. Jak podają Poznańskie Inwestycje Miejskie dzięki ścieżce sensorycznej, dedykowanej specjalnie dla osób niewidomych, działać ma również na zmysł dotyku.

W parku będzie można znaleźć strefę wypoczynkową z leżakami i hamakami, ławkami oraz stolikami do gry w szachy, a także strefę rekreacyjną z integracyjnym placem zabaw. Obecnie trwa budowa alejek dla pieszych, montowane są urządzenia na placu zabaw oraz oświetlenie.

Inwestycja obejmująca zagospodarowanie terenów pomiędzy osiedlami Jagiellońskim, Powstań Narodowych, Rzeczypospolitej, Bohaterów II Wojny Światowej i Polan, wsparta jest unijnym dofinansowaniem w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. I choć wciąż nie jest znany termin jej oficjalnego otwarcia, wiadomo że powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA