Poznań Pride Week 2018 - Marsz Równości i piknik już w sobotę

Autor: Luiza Gąszczyk fot. archiwum

Trwa Poznań Pride Week, a wielkimi krokami nadchodzi najważniejszy dzień z nim związany - parada, która odbędzie się 11 sierpnia. W programie tradycyjny piknik, główny przemarsz nową, dłuższą trasą i imprezy towarzyszące.

Pierwsze trzy edycje Poznań Pride Week osiągnęły wielki sukces, przyciągając tysiące ludzi. To właśnie w Poznaniu po raz pierwszy w historii kraju ulice udekorowano tęczowymi flagami. W paradzie wziął udział prezydent miasta - Jacek Jaśkowiak, który w tym roku dodatkowo objął patronat honorowy nad wydarzeniem.

Sobota, 11 sierpnia, rozpocznie się tradycyjnym już piknikiem przedmarszowym o godzinie 11.00. W tegorocznej edycji wybrana lokalizacja to KontenerArt przy Warcie - miejsce doskonale znane poznaniakom. Na uczestników czekać będzie street food, strefa tęczowych rodzin, a ponadto… niespodzianki.

Sam marsz rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa trzy godziny. Jak zapowiadają organizatorzy „najlepszy PRIDE w Polsce” wystartuje z ul. Ewangelickiej, a trasa będzie całkowicie nowa. Odkryte zostaną ulice, przez które do tej pory marsz nie przebiegał. Wszyscy kroczyć będą prowadzeni przez specjalne platformy muzyczne.

Trasa marszu przebiega między innymi przez ul. Chwaliszewo, Strzelecką, Powstańców Wielkopolskich, Most Dworcowy, Rondo Kaponiera, Al. Niepodległości, ul. Solną aż do początkowej Czartorii. Jeśli jednak komuś ciężko pokonać będzie całą trasę, organizatorzy przygotują udogodnienia w formie komunikatów podawanych podczas pikniku oraz na stronie wydarzenia.

Zaraz po marszu, o godzinie 17.00, rozpocznie się część pomarszowa w przestrzeni KontenerART, będąca wstępem do imprez, które szykowane są na godzinę 20:00 Pride After Kontenery oraz od 22.30 Pride After HAH Poznań.

Dla każdej osoby wspierającej to wydarzenie organizatorzy przygotowali pakiet tęczowych upominków, które będzie można odebrać przed marszem. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA