Policjanci z Wildy w trosce o bezpieczne wakacje nad wodą

Autor: Luiza Gąszczyk fot. KMP Poznań

Dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Poznaniu usłyszały najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące nad wodą. Wysoka temperatura prowokuje do nieprzemyślanych zachowań, które już teraz przyczyniły się do wskazania przez statystyki tego lata, że tegoroczne wakacje są najtragiczniejsze. 

Wysokie temperatury powietrza sprawiają, że każdy szuka sposobów na to, aby choć trochę się ochłodzić. Większość pije wodę, ochładza się lodami oraz chłodnymi napojami, a niemal każdy szuka schronienia w cieniu i - jeśli ma taką możliwość, udaje się na relaks nad wodą. Niestety, już teraz statystyki Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pokazują, że to lato będzie najtragiczniejsze pod względem liczby utonięć.

Aby zapobiec kolejnym takim zdarzeniom Policja stale apeluje o rozwagę i rozsądek w trakcie korzystania z wodnych akwenów. Każdy powinien pamiętać, że kąpać można się wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników, a kategorycznie wzbronione jest wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu - dla własnego bezpieczeństwa. Nieodpowiedzialne zachowanie i często nieprzemyślane decyzje mogą doprowadzić do tragedii, a tego zdecydowanie lepiej uniknąć.

Mundurowi wyszli z inicjatywą, aby edukację zacząć od najmłodszych, przekazując im najważniejsze zasady bezpieczeństwa dotyczące kąpielisk. W dniach 6-8 sierpnia odbyły się spotkania policjantów z Komisariatu na poznańskiej Wildzie we współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z wychowankami Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu.

Czego dowiedzieli się najmłodsi? Między innymi tego, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, co zrobić w przypadku zagubienia. Mogli też odświeżyć swoją wiedzę dotyczącą numerów służb ratunkowych. To wszystko w celu uniknięcia krzywdy i w najlepszym razie złych wspomnień z wakacji.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, a w nagrodę otrzymały odblaski, które również potrafią uratować życie. W końcu - dla nikogo nie powinny być to ostatnie wakacje. Dlatego nie tylko najmłodsi powinni zadać sobie pytanie: czy warto ryzykować? 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA