Ostatnia runda Motocyklowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań

Autor: Filip Olczak
REKLAMA

W najbliższy weekend rozlegnie się ryk silników jednośladów na Torze Poznań, bowiem ostatnia runda „polskich” Motocyklowych Mistrzostw Polski odbywa się w Poznaniu.

Choć dwie ostatnie rundy zaplanowane są na torach zagranicznych Austrii i Niemiec, czyli odpowiednio RedBullRing oraz Oschersleben, to ostatnie w konkurencje rozgrywane w Polsce odbędą się na Torze Poznań.
W klasie SuperStock 1000 numerem 1 od dawna jest Michał Filla, wygrywający 6 pojedynków. Superbike może kojarzyć się tylko z Michałem Szopkiem oraz jego kapitalnie zgraną jazdą. Klasa Supersport 600 w tym sezonie jest dość wyrównana, aczkolwiek liderem okazuje się być Sebastian Ziółkowski z 7 punktami przewagi.
W Superstocku’u 600 trzema zwycięstwami pochwalić się mogą zarówno S. Stankowski oraz D. Ołdakowski aczkolwiek Ołdakowski jeździ lepiej, bowiem posiada 145 punkty w klasyfikacji generalnej.
Superstock 300 i pewne zwycięstwo ma Kamil Bracik z przewagą ponad 101 punktów. W Rooki i sześćsetkach, zapach zwycięstwa zdecydowanie poczuł Dominik Stefanowski, to jego koledzy również toczą zacięty bój. Klasa Rookie 1000 i zdecydowanym numerem jeden w tej klasyfikacji jest Mariusz Domalewski.
Tor Poznań po raz kolejny zagości klasyki, które będą uczestniczyć w podróży w czasie i nostalgicznym wyścigu po nitce toru. Przyjadą także zawodnicy z motocyklami klasy GP50, które w latach ’70 startowały w World Grand Prix.
Sobotni start zaplanowano na 12:50, natomiast niedzielny na 11:05. Wstęp, aby po raz ostatni w tym sezonie podziwiać setki koni mechanicznych i ich właścicieli jest darmowy.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA