Nic, czyli dużo! Rusza Festiwal Nic Tu Się Nie Dzieje

Autor: Filip Olczak

Czy nic się nie będzie dziać na festiwalu Nic Się Tu Nie Dzieje? Otóż nie, dziać się będzie wiele a by zdążyć na każdą atrakcję potrzeba będzie nie lada kondycji.

Organizatorzy podzielili wszystkie cykle według tematów, które odbywać się będą podczas weekendu.

Piątkowy wieczór rozpocznie cykl filmów pt. „#NIC: MARATON SUPERBOHATERSKI I FILMOWE SILENT DISCO”. We wszystkich trzech kinach wyświetlane zostaną filmy z superbohaterami w roli głównej. Nie są to filmy Marvel’a czy DC, są to pozycje dużo mniej znane niż AntMan czy Captain America. Karnet na wszystkie filmy, to koszt w wysokości 33 PLN, a sprzedaż prowadzona jest internetowo.

Pierwszy film wyświetlany o godzinie 18:00 w Kinie Rialto przy ul. Dąbrowskiego 38, a jego tytuł to „Super”, kolejny pt. „Push” o 20:30 w Kinie Pałacowym przy ul. Św. Marcin 80/82. Finałem po wielogodzinnym siedzeniu w fotelowym kinie jest rozprostowanie kości i Filmowe silent disco w Sali znajdującej się w Galerii OKO/UCHO.

Kolejny cykl „#NIC: PRZEDPREMIERY” w piątek 10.08 o 17:30 otworzy film „Dziedziczki”, o dwóch kobietach które w momencie problemów finansowych, muszą sprzedać wcześniej odziedziczoną posiadłość.

Sobota i godzina 18:30 przywita widzów komediodramatem pt. „Jak pies z kotem” w reżyserii Janusza Kondriatuka, który opowiada o jego relacjach ze zmarłym w 2016 roku starszym bratem.

Niedziela, to film pokazujący obraz prawdziwej domowej miłości, czyli „Loveling” w reżyserii Gustavo Pizzi.

Bilety na seans kosztują 15 złotych..

Maraton filmowy #NIC: PERSPEKTYWA otwiera swój cykl filmem w piątek o godzinie 19:15 pt. „Zawód: Reporter”, gdzie pewnego dnia tytułowy reporter znajduje zwłoki nieznajomego w pokoju obok.

O 21:30 i „Shorts VS. Reality” to rodzaj kina krótkometrażowego ukazującego, mieszanie się prawdy z fikcją, snu z jawą, a fantazja przybiera nieoczekiwane formy.

Sobota oraz 17:00 to teleportacja w krainy nie do końca prawdziwych, a może superbohaterów z fikcyjnymi supermocami, bowiem zostanie wyświetlony film pt. „Wonder Women! The Untold Story of American Superheroines”.

O 21:00 „Stowarzyszenie umarłych poetów” w reżyserii Peter’aWeir zagości na srebrynm ekranie, aby przypomnieć 4. Rocznicę śmierci tego wybitnego artysty.

Siódmy dzień tygodnia i godzina 13:30 to idealny czas na dokument oraz wywiady z kompozytorami muzyki filmowej jak Hans Zimmer.

Trzydzieści minut po piętnastej to czas na „Film o niczym”, a jak pokazać nic? O tym trzeba przekonać się na własne oczy.

Five o’clock w Londynie, to czas w Poznaniu na opowieści o duchu, a mianowicie „A Ghost Story” o 17:00 .

Blok „#NIC: WARSZTAT DLA KOBIET Z ELEMENTAMI WENDO” otworzy spotkanie, pokazujące każdej kobiecie, że posiada w sobie Wonder Women.

Zajęcia te pokażą, że każda z pań ma w sobie siłę i odwagę, pomoże wyznaczać granice, czuć się bezradniei bezbronnie. Wydarzeniem towarzyszącym do bloku jest film pt. „Wonder Women! The Untild Story of American Superheroines”. Spotkanie odbywać się będzie w godzinach od 10:00 do 14:00.

Jeżeli mamy poćwiczą trochę chwytów samoobrony, to organizatorzy festiwalu przygotowali specjalny blok dla dzieci pt. „#NIC: DZIEICIAKI”. Rozpoczynający się w sobotę o 14:00.

Pierwszą atrakcją będą Animacje Nicka Parka – „Wallace i Gromit: Golenie owiec”, „Podróż na Księżyc” i „Wściekłe gacie”, wstęp 10 PLN.

O godzinie 15:30 najmłodsi zaproszeni są na cykl „Dzieciaki animują” – warsztaty animacji plastelinowo – poklatkowej 240’ w wieku 7+.

#NIC: SEANSE Z PSAMI NA DZIEDZIŃCU KINA MUZA” to odpowiedni czas, by jeszcze lepiej poznać swojego pupila i na przykład obejrzeć z nim film. 11 i 12 sierpnia to dni, gdy będzie można odbierać bezpłatne wejściówki w Kinie Muza.

11.08.2018 – „AMERICAN HONEY”

12.08.2018 – „BUENA VISTA SOCIAL CLUB”

Filmy wyświetlane są o godzinie 22:00

„#NIC: HARD PAINT | PRZEDPREMIERA Z PRIDE WEEK

Niedziela, 12.08 i godzina 21:00 to pokaz przedpremierowy filmu „Hard Paint”, który odbędzie się w Kinie Muza w ramach PRIDE WEEK odbywającego się w Poznaniu.

„#NIC: TARG TYSIĄCE WINYLI NA DZIEDZIŃCU

Winyle wracają do łask, a kto nie chciałby mieć w swojej kolekcji oryginalnego Mercury’ego albo The Beatles na czarnym krążku. Naprzeciw wychodzi targ winyli, odbywający się w godzinach 12:00-18:00. Jak zwykle nie zabraknie prawdziwych perełek.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA