Masz dzieci - możesz liczyć na tańsze OC

Autor: kl
Artykuł sponsorowany

Wysokość obowiązkowej składki ubezpieczenia OC zależy od wielu czynników. Czy fakt posiadania dzieci ma na to pozytywny lub negatywny wpływ? Dowiedz się więcej, sprawdzając z nami najważniejsze regulacje.

OC – obowiązkowe ubezpieczenie...

OC obowiązuje każdego właściciela pojazdu, a jazda bez ważnej polisy skutkuje wysokimi karami. To ubezpieczenie sprzedaje wiele towarzystw, zawsze oferując identyczny zakres działania, ale indywidualną cenę wyliczaną na podstawie rozmaitych czynników. Rozbieżności są tak duże, że niektórzy kierowcy płacą o kilkaset złotych więcej lub mniej od innych. W tej sytuacji warto wiedzieć, na co zwracają uwagę ubezpieczyciele oraz jak prezentują się wyniki porównania. Fakty są takie, że z roku na rok obowiązkowe ubezpieczenie jest coraz droższe. Każdy kierowca zagląda do portfela, szczególnie jeżeli ma dużą rodzinę. Czy wobec tego posiadanie dzieci jest jakąś ulgą? A może odwrotnie, niezbyt sprzyjającą okolicznością? Zobacz więcej w artykule https://ubezpieczamy-auto.pl/jestes-rodzicem-masz-tansze-oc/.

Jak ubezpieczyciele traktują rodziców

Towarzystwa ubezpieczeniowe chcą wiedzieć bardzo dużo – nie tylko na temat danych personalnych kierowcy czy nagromadzonych zniżek za bezszkodową jazdę. Pytają o model samochodu, doświadczenie czy planowany przebieg. Chcą wiedzieć, z jakim kierowcą mają do czynienia: przewidywalnym i spokojnym, a może potencjalnie niebezpiecznym.

Postawmy się w roli ubezpieczyciela, który po każdej kolizji spowodowanej przez klienta musi pokryć koszty. Kogo wybierzesz: młodego, niedoświadczonego chłopaka, który dopiero co odebrał prawko, ale już porusza się piekielnie szybkim kabrioletem? A może dojrzałą kobietę, która prowadząc solidne, miejskie auto, dojeżdża zazwyczaj do pracy, sklepu i szkoły swoich dzieci? Odpowiedź może być tylko jedna i nie mówimy o płci, bo akurat ona nie może być czynnikiem wpływającym na wycenę.

Stąd prosty wniosek, że rodzicielstwo działa na korzyść klienta. Wszak zdecydowana większość rodziców myśli nie tylko o sobie, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie swoich dzieci. Porusza się po drogach odpowiedzialnie, spokojnie, bez szarżowania.

Skorzystaj z porównywarki OC a także zajrzyj do badań i statystyk. Przekonasz się, że małżonkowie płacą za obowiązkową polisę mniej, a po doczekaniu się dzieci ta cena jeszcze spada. Starsi, bardziej doświadczeni kierowcy, którzy nagromadzili zniżki za bezszkodową jazdę, mają bezpieczne samochody i generalnie nie stwarzają szczególnego ryzyka – nie są obciążani najwyższym OC. Najwięcej z reguły płacą młodzi, w dodatku za kierownicą „mniej pożądanych” samochodów. W ich przypadku zmiana stanu cywilnego i założenie rodziny miałoby i ten dodatkowo korzystny skutek w postaci niższego OC. Każdy powinien natomiast pamiętać o możliwości porównania oferty i wyboru najtańszego ubezpieczyciela z kalkulatorem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA