Zakończył jazdę w stawie

Autor: kl

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 20-letni mieszkaniec gm. Kościan. Mężczyzna w nocy z soboty na niedzielę kierując Citroenem, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z jezdni uszkadzając bariery energochłonne i zatrzymał się dopiero w stawie. Badanie trzeźwości przeprowadzone po zatrzymaniu kierowcy wykazało 1,34 promila alkoholu w jego organizmie. 

W niedzielę około godz. 2:50 dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Spławiu. Na miejscu funkcjonariusze zobaczyli Citroena Berlingo częściowo zanurzonego w stawie.

W pojeździe nie było żadnej osoby. Policjanci ustalili, że z samochodu o własnych siłach wyszło dwóch mężczyzn. Krótkie sprawdzenie dróg dojazdowych do miejscowości przyniosło efekt. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat. Starszy został zabrany przez pogotowie do szpitala z raną głowy.

Po opatrzeniu został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Młodszy zakończył jazdę w stawie - mężczyzna również został zatrzymany. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi.

Po wytrzeźwieniu 20-latek usłyszał policyjne zarzuty. Mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA