"Osiemnastka" Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE

Autor: Luiza Gąszczyk fot. materiały organizatorów

To już XVIII edycja Festiwalu Integracje, podczas którego po raz kolejny publiczność będzie podziwiać tancerzy z całego świata. Tegoroczna edycja jest tym bardziej wyjątkowa, gdyż zainspirowani akcją "Mam folklor we krwi!", organizatorzy chcą propagować oddawanie krwi.

Światowy Przegląd Folkloru „Integracje” odbywają się od 2001 roku i co roku pokazuje, że kultura ludowa łączy, a w dodatku jest atrakcyjna i sprawdza się w każdym miejscu. Na uczestników czekać będą koncerty, korowody ulicami miast, wystawy, warsztaty bajek, turniej sportów tradycyjnych oraz wiele innych atrakcji. Do tej pory festiwal odwiedziło ponad cztery tysiące tancerzy i muzyków z kilkudziesięciu krajów świata w kilkunastu wielkopolskich miastach.

Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentują się artyści ze Słowacji, Chorwacji, Hiszpanii, Panamy, Kanady i Polski. Przez cały tydzień, od 9 do 11 sierpnia, tancerze odwiedzą Leszno, Wronki, Damasławek, Wrześnię oraz Luboń.

Koncert inauguracyjny odbędzie się w poniedziałek, 13 sierpnia, w Poznaniu w Parku Wilsona wraz z kolorowym korowodem przebiegającym ulicą Półwiejską, który będzie dobrą okazją do zobaczenia strojów ludowych z różnych stron świata.

Całość zakończy się koncertem finałowym w Swarzędzu na rynku, 19 sierpnia o godzinie 21:00. Do jego organizacji zbudowanych będzie kilka scen w osłonie kilkudziesięciu reflektorów oraz ponad sto mikrofonów.

"Na miejsce koncertu wybieramy co roku inne miejsce, które stanowi urokliwe tło do spektaklu składającego się z tańca, śpiewu i muzyki. W tym roku jest to Swarzędz, w którym od lat uwielbiamy występować, dzięki fantastycznej atmosferze, którą budujemy ze wspaniałą publicznością."
Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu

Organizatorzy chcą również propagować krwiodawstwo, dlatego już od 7 sierpnia w wielkopolskich miastach pojawia się krwiobus. Dla poznaniaków najbliższą okazją do skorzystania z możliwości oddania krwi w ramach festiwalu będzie 16 sierpnia, gdy specjalny pojazd stanie na Rondzie Rataje.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA