Kolejny etap prac w Parku Rataje rozpoczęty

Autor: MR, fot. PIM
REKLAMA
REKLAMA

Budowa parku między osiedlami  Rzeczypospolitej, Powstań Narodowych Bohaterów II Wojny Światowej i  Polan wkroczył w kolejną fazę budowy. Aktualnie zostały rozpoczęte prace, które mają na celu zagospodarowanie terenu „Ogrodu Zmysłów”. 

Teren Parku Rataje zajmie docelowo kilkanaście hektarów, a sama inwestycja ma być największą tego typu w Polsce po 1989 roku.

„Ogród zmysłów” docelowo ma pełnić funkcję przestrzeni, która oddziaływać będzie na zmysły słuchu, wzroku, węchu, a nawet smaku. Inwestor nie zapomniał również o osobach  niepełnosprawnych, dla których zostaną przygotowane specjalne ścieżki sensoryczne. W samym parku znaleźć będzie można również strefę wypoczynkową z leżakami, hamakami, ławkami oraz stolikami do gry w szachy, jak i strefę rekreacyjną z integracyjnym placem zabaw.

Inwestycja wsparta  została unijnym dofinansowaniem w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. W parku docelowo zasadzonych ma zostać 500 drzew,  20 000 krzewów i ponad 80 000 bylin, a korzystny mikroklimat ma korzystnie wpłynąć na jakość powietrza i ograniczenie hałasu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA