Konkurs Crystal Canvas Game Graphics, czyli dzieła sztuki w wersji cyfrowej

Autor: Filip Olczak. fot. Jakub Jabłoński, materiały organizatorów
REKLAMA

W XXI wieku różne dziedziny życia co raz bardziej zaczęły się ze sobą przeplatać, w szczególności cyfryzacja i sztuka. Z myślą o osobach które lubują się w grafice komputerowej, Poznańska Fundacja Mediations Biennale organizuje konkurs Crystal Canvas Game Graphics.

Crystal Canvas Game Graphics to konkurs dedykowany tym, którzy mają poczucie estetyki i wiedzą jak tworzyć prawdziwe dzieła sztuki w wersji cyfrowej.

Artystyczna rywalizacja kierowana jest do twórców zajmujących się tworzeniem grafik koncepcyjnych i promocyjnych do gier wideo oraz grafik cyfrowych niezwiązanych z grami komputerowymi.

Głównym celem jest promowanie sztuki cyfrowej, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na gry komputerowe jako odrębny i niezależny rodzaj sztuki współczesnej.

W jury zasiądą artyści, którzy tworzą grafikę cyfrową do gier, teoretycy badający sztukę nowych mediów oraz profesorowie uczelni artystycznych zajmujący się klasyczną grafiką.

Głównym zadaniem jest wykonanie grafiki koncepcyjnej i promocyjnej, która będzie opierała się na temacie 100-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a słowo „Wolność” jest hasłem przewodnim.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a prace można dostarczać do 20 września2018 roku. Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna w wysokości 5 000 złotych. Regulamin jest dostępny online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA