Premier Morawiecki w Poznaniu

Autor: AK fot. FO
REKLAMA

Premier Morawiecki spotkał się dziś w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej z poznańskimi rzemieślnikami i przedsiębiorcami małych firm. Spotkanie rozpoczęło się z około 45-minutowym opóźnieniem.

Zainteresowanie spotkaniem z premierem było tak duże, że nie wszystkim chętnym udało się wejść do sali w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej.

Całość rozpoczęła się z 45-minutowym opóźnieniem.

Uczestnicy chętnie zadawali premierowi pytania i wypowiadali się na temat planowanych przez rząd zmian, w tym m.in. o  reformie szkolnictwa zawodowego. Zdaniem rzemieślników, obecny system dobrze funkcjonuje i nie potrzebuje zmian. Zauważyli, że kolejna reforma spowoduje więcej szkód i chaosu. Zwrócili uwagę, że szkolnictwo potrzebuje stabilności.

Dużo czasu poświęcono także na kwestię umów zlecenie. Rząd dąży do całkowitej likwidacji takiej formy zatrudnienia, jednak będący na sali przedsiębiorcy i goście zwracali uwagę na fakt, że czasem jest to najlepsza forma umowy.

Podkreślano, że zdarzają się sytuacje, w których zlecenie najlepiej opisuje formę pracy i relacje między pracodawcą a pracownikiem.

Jednocześnie zauważono, że dla pracodawcy umowa o pracę wiąże się z o wiele wyższymi kosztami zatrudnienia, na które wielu z nich nie może sobie pozwolić. Przypomniano także, że wielu pracowników chce właśnie takiej umowy.

Premier przyznał, że "zdarzają się sytuacje", że pracownik dąży do podpisania takiej formy umowy, jednak zdaniem rządu, zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę są o wiele lepszym rozwiązaniem i będzie dążył do rezygnacji ze zleceń.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA