Nowa pływalnia na os. Piastowskim gotowa będzie za rok. Po starej został jedynie gruz

Autor: AK fot./vid. UMP
REKLAMA

Trwa porządkowanie terenu po zburzonej starej pływalni na os. Piastowskim. W sierpniu rozpocznie się budowa nowego obiektu, który ma być gotowy za rok.

Dawna pływalnia, wybudowana w latach 70., od dłuższego czasu nie nadawała się do użytkowania i stanowiła zagrożenie dla bezpieczeństwa osób, które z niej korzystały. Zamknięcie obiektu w 2016 roku było ogromną stratą nie tylko dla mieszkańców okolicy, ale także uczniów pobliskich szkół, w tym także sportowej, które na lekcje pływania musiały dojeżdżać w inne rejony miasta.

Wybranie wykonawcy robót budowlanych nie był łatwy - dopiero po rezygnacji z części planów, a tym samym obniżeniu kosztów inwestycji Miastu udało się wybrać zwycięzcę przetargu.

W nowym obiekcie znajdzie się 6-torowy basen pływacki o wymiarach 25x16. By możliwe było rozgrywanie zawodów ze sztafetami pływackimi, głębokość basenu po obu stronach będzie wynosiła 180 cm, a na brzegach znajdą się słupki startowe.

Do nauki pływania przeznaczony będzie basen o wymiarach 2x5x9 metrów.

W budynku znajdą się przebieralnie i natryski, w tym także te przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oraz sala do fitnessu, mały zespół saun i kawiarnia.

Poza wyburzeniem starego obiektu i wybudowaniem nowej pływalni krytej wykonawca musi także zadbać o zagospodarowanie terenu wokół budowy - zieleń, małą architekturę, miejsca parkingowe i drogę wewnętrzną.

Nowa pływalnia ma być gotowa do 25 lipca 2019 roku. Jak zapewnia wykonawca i Miasto, na razie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Stary budynek został wyburzony, a drzewa kolidujące z inwestycją zostały wycięte. Trwa porządkowanie terenu i usuwanie pozostałości fundamentów. Roboty ziemne związane z pracami budowlanymi rozpoczną się w sierpniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA