Uspokojony ruch i Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu coraz bliżej

Autor: Filip Olczak fot. google maps
REKLAMA

Strefa płatnego parkowania i uspokojenie ruchu na Łazarzu jest coraz bliżej wejścia w życie. Obszar Łazarza jest kolejnym miejscem, gdzie 31 stycznia 2018 roku zakończyły się rozmowy mające wprowadzić zmiany w organizacji ruchu.

Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, bowiem podczas konsultacji społecznych przesłano blisko 400 maili, kilkadziesiąt pism i listów, które zawierały łącznie 216 uwag oraz propozycji zmian dotyczących rozplanowania ruchu na Łazarzu. Ponadto odbywały się także spotkania z mieszkańcami tego regionu Poznania.Wprowadzenie strefy płatnego parkowania ma na celu uspokojenie ruchu ograniczając przejazdy samochodów tranzytowych i zmianę kierunków jazdy. Eliminuje także „dzikie parkingi”, które najczęściej ograniczają widoczność na skrzyżowaniach, niszczą zieleń oraz blokują przejścia dla pieszych. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicach umożliwia tworzenie nowych miejsc parkingowych, co powoduje, że przejazdy tranzytowe są zwyczajnie nieopłacalne czasowo.

Zaprezentowano trzy warianty, a do realizacji wybrano ten o nazwie „W1”, który zakłada wyłączenie tzw. Dolnego Łazarza. Zaledwie kilka osób było przeciwnych zmianom, które miały wejść w życie na osiedlu.

Strefa Płatnego Parkowania obejmuje Stare Miasto, Jeżyce oraz fragment Łazarza przy Międzynarodowych Targach Poznańskich. Korzyścią, jaka z nich wynika jest większa rotacja samochodów, co powoduje, że można częściej znaleźć miejsce postojowe, a piesi zyskują miejsce na chodniku. Strefa płatnego parkowania posiada także korzystną ofertę dla mieszkańców, gdzie opłata miesięczna wynosi 10 zł.

Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2019-2021, a zmiany na Łazarzu mają być widoczne już pod koniec tego roku. Ogłoszono właśnie przetarg na opracowanie projektu organizacji ruchu oraz parkowania na obszarze osiedla.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA