Weekendowe ściganie na Torze Poznań

Autor: Filip Olczak fot. Automobilklub Wielkopolski
REKLAMA

W najbliższy weekend 14 i 15 lipca, na Torze Poznań znów rozbrzmiewać będą silniki, tym razem na dwóch kołach. W ramach 3. rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, zobaczymy 14 wyścigów, a w sobotę odbędą się pierwsze kwalifikacje.

W klasie Superbike faworytem jest Paweł Szopek, aczkolwiek trzeba przyznać, że ten sezon nie jest dla niego wyrównany. W niedziele Paweł jeździ po idealnej nitce toru (2. Miejsca w klasyfikacji Alpe Adria), a w soboty z różnymi epizodami (w Poznaniu nie ukończył wyścigu, a na Węgrzech po dwóch przygodach linię mety minął na 11. Pozycji).


Prawdopodobnie głównym konkurentem Pawła jest tego młodszy brat-Marek Szkopek, obecny lider klasyfikacji sezonu, który na Węgrzech także miał przykre doświadczenia, m.in. problemy z kontrolą trakcji, co skutkowało wywrotką, a tym samym utratą zwycięstwa. Marek w niedzielę stanął na podium i nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Obok braci Szkopków zobaczymy również m.in. Pawła Górkę, Bartłomieja Lewandowskiego czy Irka Sikorę.

W klasie Superstock 1000 wszystkie dotychczasowe wyścigi wygrał Michał Filla, co znaczy że konkurenci muszą wspiąć się na wyżyny by mu zagrozić. Adrian Pasek oraz Bartek Wiczyński wraz z Danielem Bukowskim posiadają doświadczenie i umiejętności by to zrobić, aczkolwiek do walki przyłącza się nowy konkurent – Kamil Krzemień, który jak mówi „czuje się świetnie na R1-ce”.

Klasa Supersport 600 została zagarnięta przez Szymona Strankowskiego, a do walki na pewno przyłączy się Damian Ołdakowski i Patryk Pazera.


W Rookie 600 zobaczymy Dominika Stefanowskiego, Kamila Mołdawskiego czy też Andrzeja Muszyńskiego. Rookie 1000 może pochwalić się takimi nazwiskami jak Jarosław Budzyński, Artur Duda czy Karol Rychlnik. Klasy wymienione powyżej to pojedynki typu „łeb w łeb”, więc będzie na co popatrzeć.

W rozwijającej się klasie Supersport 300 zaskoczyć może Kamil Barcik, Mateusz Durynek oraz Filip Kurek. Ponadto zobaczymy kolejną odsłonę puchara BMW G310R z 15 zawodnikami na starcie.

Niedzielne zawody urozmaicą również zmagania klasyków w formie wyścigów. W sobotę 14 lipca wyścigi startują od godziny od godz. 12:25 a w niedzielę od 11:15.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA