Kończy się I etap modernizacji linii kolejowej E20

Autor: AK fot. archiwum

Już za kilka dni na trasę między Sokołowem Wrzesińskim a Koninem zostanie przywrócony ruch pociągów. Tym samym rozpocznie się kolejny etap przebudowy szlaku kolejowego E-20 z Poznania do Warszawy.

Jak informuje wykonawca, firma TORPOL kończy się pierwszy etap modernizacji linii kolejowej E20 w obrębie LCS Konin. Obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe związane z inwestycją oraz testy systemów bezpieczeństwa.

„Przy ogromnym zaangażowaniu ludzi i sprzętu trwają ostatnie prace regulacyjne i wykończeniowe, a także testowanie systemów bezpieczeństwa, co pozwoli na przywrócenie ruchu kolejowego w planowanym terminie”
Krzysztof Miler wiceprezes TORPOL S.A.


Pociągi mają wrócić na trasę 15 lipca, co z pewnością ucieszy pasażerów, którzy obecnie muszą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej.

Jednocześnie rozpocznie się drugi etap modernizacji, który będzie wymagał wstrzymania ruchu na odcinku Konin- Barłogi i wprowadzenia tam autobusów kursujących za pociągi.

Z kolei na stacji w Koninie kończy się budowa nowego peronu wyspowego, gdzie m.in. zamontowano wiatę, nowe oświetlenie i tablice informacyjne.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA