Przy ul. Darzyborskiej powstaną mieszkania socjalne. Wykonawca musi zatrudnić osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej

Autor: AK fot. ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych chciałby, aby budowa osiedla mieszkań socjalnych przy ul. Darzyborskiej ruszyła jeszcze latem tego roku. Lokale mają być gotowe w przyszłym roku.

Przy ul. Darzyborskiej ma powstać sześć bloków z 50 mieszkaniami, które będą miały średnio po ok. 48 metrów kwadratowych powierzchni.

Trwa postępowanie, w którym zostanie wyłoniony Generalny Wykonawca, który zgodnie z wymaganiami ZKZL, będzie musiał zatrudnić wszystkich pracowników w oparciu o umowę o pracę. Co więcej, z uwagi na charakter osiedla, obowiązkowo wśród zatrudnionych będą musiały znaleźć się także co najmniej dwie osoby, które korzystają ze świadczeń pomocy społecznej. W ten sposób, ZKZL chce aktywizować te osoby zawodowo.

Spółka liczy na to, że budowa osiedla rozpocznie się jeszcze latem tego roku i potrwa około 14 miesięcy. Dzięki temu, mieszkania będą gotowe w przyszłym roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA