Co przygotował Teatr Wielki w Poznaniu na nowy sezon artystyczny 2018/2019?

Autor: AK fot. Krzysztof Citak

Ponad 130 razy zagra poznańska opera w sezonie artystycznym 2018/2019. Teatr Wielki w Poznaniu ogłosił repertuar, jaki czeka na gości już od września. Przed miłośnikami sztuki aż sześć premier.

Łącznie, w sezonie 2018/2019 poznańska opera zagra 132 razy. W programie znalazło się sześć premier. Teatr Wielki zaprezentuje 22 tytuły operowe, sześć koncertów i osiem tytułów baletowych.

Sezon rozpocznie „Juliusz Cezar w Egipcie”, którego koncertowe wykonanie poprowadzi Paul Esswood. Ciekawie zapowiada się koniec roku kalendarzowego, który przyniesie premierę „Manru” Ignacego Jana Paderewskiego, powstającego przy współpracy z Operą Narodową w Warszawie. Spektakl jest wpisany w cykl obchodów setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

W przyszłym roku, 19 lutego, zaprezentowany zostanie „Faust” w reżyserii Karoliny Sofulak, laureatki nagrody w X edycji konkursu European Opera-directing Prize. Dyrygentem jest dyrektor artystyczny Gabriel Chmura.

Na koniec marca na deskach teatru odbędzie się premiera „Ofelii”, czyli spektaklu współorganizowanego przez Teatr Polski i Teatr Wielki w Poznaniu. Reżyserem został Krzysztof Ciecheński, natomiast kierownictwem muzycznym zajął się Grzegorz Wierus.

W repertuarze znalazło się także coś dla najmłodszych - już w październiku Teatr zaprasza na baletową wersję baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

W nowym sezonie rozbudowano program edukacyjny, który został wzbogacony o warsztaty „OPERAcja: szkoła”.

Na początku sezonu zostanie wydana książka programowa z ilustracjami przygotowanymi przez artystę Ryszarda Kaję, przez wiele lat współpracującego z poznańskim teatrem jako scenograf. Teksty do wydawnictwa przygotował kulturoznawca prof. Krzysztof Moraczewski.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA