Zdjęcia z wakacji? Jaki aparat wybrać?

Autor: Materiał redakcyjny, Filip Olczak, foto piksabay
REKLAMA

Wakacje już się zaczęły, a czym uwieczniać te niezapomniane i jakże ulotne chwile z przyjaciółmi bądź z rodziną? Oczekiwań jest wiele, ale taki sprzęt musi spełniać kilka wymogów jak jakość wykonania, poręczność i przede wszystkim wytrzymałość na różne czynniki zewnętrzne jak, piasek na plaży czy monsunowy deszcz. Kilka poniższych aparatów to idealne propozycje na właśnie takie wyprawy.

FujiFilm X-Pro 2

Pierwszą propozycją jest bezlusterkowy aparat cyfrowy FujiFilm X-Pro 2 wyróżniający się 24.3 megapikselową matrycą X-Trans CMOS III, charakteryzująca się małymi szumami, dużą rozpiętością tonalną oraz wysokim zakresem dynamicznym. Plusem tego aparatu jest celownik typu multi, czyli coś dla prawdziwych koneserów fotografii. Bardzo jasny, bo aż z maksymalnym otwarciem przysłony f/2.0  - obiektyw o ogniskowej 23 mm sprawdzi się nawet przy słabym świetle. 

Trzycalowy wyświetlacz w korpusie aparatu, to gratka dla osób, które uwielbiają przeglądać swoje fotograficzne dzieła w podróży. Elegancka i wytrzymała obudowa, która jest odporna na warunki pogodowe idealnie sprawdzi się dla amatorów wakacyjnych wyzwań. Wyjątkowo szybki i z aż 77-punktowy autofokus uchwyci każdy skok do wody. Gabaryty X-Pro 2 są wyjątkowo małe, co zapewnia poręczność i oszczędza miejsce w bagażu. 

FujiFilm X-E3

Druga pozycja a w tym zestawieniu to młodszy brat X-Pro 2 czyli FujiFilm X-E3. Tak samo wyposażono go matrycę X-Trans CMOS III, która posiada 24.3 megapiksela. Wielopunktowy autofokus, który został umieszczony w tym aparacie posiada aż 91 punktów! X-E3 debiutował w 2017 roku i jest stylizowany identycznie jak X-Pro 2, mianowicie: jednolita budowa, faktura skóry, metalowe elementy, wszystko to sprawia, że aparat wygląda jak te z przełomu lat 60/70, prawdziwy oldschool. Ten bezlusterkowiec potrafi także nagrywać filmy w 4k w 30kl/s. Tryby fotografowania zostały przeniesione niczym z rasowej lustrzanki, priorytet migawki (S), tryb automatyczny (A) czy ekspozycja manualna (M) z maksymalną prędkością migawki do 1/32000 sekundy. Tryb seryjny pozwala na robienie zdjęć z prędkością do 5 klatek na sekundę, za pomocą migawki elektronicznej aż 14 klatek na sekundę. 

FujiFilm X100F

Ten aparat wyposażony jest w procesor X Pro, umożliwiający ultraszybkie przetwarzanie zdjęć seryjnych oraz matrycę APS-C X-Trans CMOS III 24,3 megapiksela, to prawdziwy wilk w owczej skórze. Górny i dolny panel wykonany jest z lekkiego, bardzo trwałego i niezwykle mocnego stopu magnezu, co zbliża go jeszcze bardziej do profesjonalnej lustrzanki. Powierzchnie zewnętrzne pokryte są imitacją skóry, odporną na czynniki zewnętrzne, zapewniające pewny chwyt i trwałość podczas użytkowania. Dyskrecja to jego drugie ja, bezgłośna, elektroniczna migawka umożliwia fotografowanie z czasem 1/32000 s. Praktycznie wszystkie tryby fotografowania zostały przeniesione z lustrzanki cyfrowej do tego bezlusterkowca, ekspozycja manualna, automat czy priorytet migawki. Trzycalowy, dotykowy wyświetlacz bardzo ułatwia wybór punktów w podglądzie na żywo, a jeżeli to nie wystarcza, to X100F wyposażony jest w moduł Wi-Fi za pomocą którego można sterować nim zdalnie. Szeroka gama akcesoriów do tego modelu sprawia, że X100F stanie się jeszcze bardziej stylowy.

Warto wziąć te trzy aparaty w dłoń i odpowiedzieć sobie na pytanie, który z nich jest tym wymarzonym i idealnym, a gdy już podejmiemy decyzję odwiedzić stronę AleRabat.com gdzie czekają na nas kody rabatowe na sprzęt fotograficzny i nie tylko.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA