Ławki, które pomagają przechwycić deszczówkę. Poznanianka w finale globalnego konkursu

Autor: AK
REKLAMA

Poznanianka Maria Dolniak znalazła się w gronie finalistów europejskiego etapu konkursu „Miasta dla przyszłości”, który organizowany jest przez RICS, czyli The Royal Institution of Chartered Surveyors. Jej projekt został wybrany jako jeden z pięciu finałowych spośród 1200 zgłoszeń z całego świata.

RCIS jest międzynarodową organizacją wspierającą rozwój kwalifikacji zawodowych specjalistów z branży nieruchomości i budownictwa na całym świecie.

Konkurs „Miasta dla przyszłości” organizowany jest w ramach jubileuszu 150-lecia istnienia organizacji przy współpracy z UNESCO i Stowarzyszeniem Uniwersytetów Wspólnoty Narodów.

Zwraca uwagę na potrzebę rozwoju i dostosowania infrastruktury miejskiej i aglomeracji, która staje przed wyzwaniami jaki są m.in. wzrost liczby ludności w miastach i ok. 3 milionów ludzi na świecie, którzy każdego tygodnia migrują na tereny miejskich aglomeracji.

W ramach konkursu, młodzi ludzie z całego świata mieli zaprezentować nowatorskie pomysły, które mają pomóc w rozwiązaniu najpilniejszych problemów ich miast. Do udziału przesłano 1200 zgłoszeń.

Pochodząca z Poznania Maria Dolniak opracowała projekt ławek miejskich REbench, które poza wpisaniem się w przestrzeń miejską i swą podstawową funkcję, dodatkowo pomagają również w przechwytywaniu wody opadowej, tzw. deszczówki. Rozwiązanie to ma pomóc w rozwiązaniu problemu braku wody w Poznaniu.

Polka znalazła się w gronie finalistów, którzy powalczą o nagrodę w wysokości 56 tysięcy euro na etapie globalnym. Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną, może podjąć współpracę z ekspertem, którego wskaże RICS.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA