Kierowcy ścigali się na Torze Poznań

Ostatni weekend na Torze Poznań był początkiem decydującej fazy dla kierowców uczestniczących w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski S Cup, Mistrzostwach Polski 318 IS Cup PL, Mistrzostwach Polski Hour Race oraz rywalizacji ADAC HAIGO Historic Cup.

W klasie D4+3500 dwukrotnie podium objął Mariusz Miękoś (A. Wielkopolski), pokonując Jędrzeja Szcześniaka (A. Królewski). Klasa D4 3500 wypadła równie ciekawie, gdzie Przemysław Milewski (A. Wielkopolski), dwukrotnie triumfował nad Gosią Rdest (A. Rzemieślnik). Na torze trwały wyścigi innych klas, a organizatorzy połączyli je w jeden wyścig, gdzie rywalizowało pomiędzy sobą ponad 20 kierowców. Klasa 2 należała do Macieja Szkudlarka (A. Wielkopolski), a następnego dnia do Bartosza Krysmann (A. Wielkopolski), gdzie kierowcy zajęli pierwsze miejsce. Dzień wcześniej B. Krysmann nie ukończył rywalizacji, a M. Szkudlarek był czwarty drugiego dnia.
W klasie 3 dwa prowadzenia objął lider klasyfikacji Bartłomiej Madziara (A. Wielkopolski) i może pochwalić się znaczącą przewagą nad swoimi klubowymi kolegami Aleksandrem Robakiem oraz Bartoszem Walkowakiem (obaj A. Wielkopolski). W klasie 4 w obu wyścigach miejsca podium zajęli kolejno: Marek Wolf, Bartłomiej Mirecki, Damian Litwinowicz (wszyscy A. Wielkopolski). W klasie 5 natomiast Przemysław Wójcicki (A. Toruński) dwa razy wyprzedził Darię Dziwisz (A. Wielkopolski).
W klasie 2 Picanto oba wyścigi zwyciężył Szymon Jabłoński (A. Polski), drugie miejsce objął Jakub Szablewski (A. Leszczyński) oraz trzecie Filip Zagórski (A. Wielkopolski).
Klasa 9 może pochwalić się podziałem zwycięstwa pomiędzy Krzysztofem Mencel (A. Wielkopolski) oraz Łukaszem Janiakiem (A. Wielkopolski). Zaskoczeniem w klasie 8-1 było to, że prowadzący w klasyfikacji generalnej Paweł Żeromiński (A. Rzemieślnik) nie ukończył wyścigu. Podium w pierwszym wyścigu objęli natomiast Mirosław Janduła (A. Rzemieślnik), kolejno Qba Sykucki (A. Wielkopolski) i Michał Szlachta (A. Śląski). W drugim dniu wygrał M. Szlachta, drugie miejsce objął Maciej Wielgosz (A. Wielkopolski), a trzecie Janduła.
W klasie 8-2 dwa zwycięstwa odniósł Bartosz Idźkowski (A. Wielkopolski).
Rywalizacja Mini Cooper – klasa Super S Cup przyniosła liderowi klasyfikacji generalnej – Jackowi Łukaszywkowi (A. Wielkopolski) drugie miejsce w pierwszym wyścigu (przegrał z Bartoszem Alejskim), natomiast wygrał drugi wyścig z Przemysławem Plucińskim (A. Wielkopolski). Łukaszyk nadal jest liderem i wszystko wskazuje, że pozostanie przypisana mu rola w tej rywalizacji. Nie zbrakło emocji również w klasie 318 IS Cup PL, gdzie do rywalizacji stanęło 20. Kierowców, a w obu wyścigach na podium stanęli ci sami zawodnicy. W pierwszym dniu numerem jeden został Karol Wyka (A. Rzemieślnik), od razu za nim był Bartosz Palusko (A. Wielkopolski) oraz Szymon Rajczak (A. Wielkopolski). W drugim wyścigu najszybszy był Palusko, przed Rajczakiem i Wyką. Pierwszego wyścigu nie zakończył Wojciech Smorawiński, natomiast w drugim przeskoczył na 8 pozycję startując z samego końca. Przed kierowcami BMW czekają jeszcze dwie podwójne rundy na Slovakia Ring oraz na Torze Poznań.
Godzinny wyścig w poszczególnych klasach wygrywali: M. Miękoś (D4 + 3500), B. Mirecki (D4 3500), B. Madziara (D4 2000) oraz J. Szablewski (D4 1600).
Na Tor Poznań zawitali i rywalizowali też kierowcy niemieckiej ADAC HAIGO Historic Cup, gdzie w tzw. Formułach (F1300) w pierwszym z wyścigów zwyciężył Lech Wojciechowski, a drugim Christian Stoppel (Wojciechowski zajął drugą pozycję). W F1600 dwa razy podium obejmował Łotysz Andris Grikis, z kolei w klasie aut turystycznych w pierwszym wyścigu triumfował Kai-Uwe Rossner, a w drugim Sebastian Dross.
Po raz ostatni w tym sezonie kierowcy spotkają się na Torze Poznań od 28.09.2018 do 30.09.2018.