Bezpłatne badania znamion skórnych i pieprzyków już w środę!

Autor: AK plakat: materiały organizatorów

Już w środę, 11 lipca, kolejna okazja, by bezpłatnie zbadać znamiona na skórze. Wczesne wykrycie niebezpiecznych zmian skórnych, może uchronić przed rozwinięciem się zagrażającego życiu człowieka czerniaka.

Badania znamion i pieprzyków odbywają się przy pomocy videodermatoskopu. Są bezbolesne, bezpieczne i nieinwazyjne.

Pomimo coraz częstszych akcji profilaktycznych i edukacyjnych, czerniak nadal jest jednym z najgroźniejszych nowotworów, który przyczynia się do śmierci kolejnych osób. W wielu przypadkach tragedii można było uniknąć przy wcześniejszym rozpoznaniu zmian skórnych.

Najczęstszymi przyczynami rozwijania się czerniaka jest nadmiernie korzystanie ze słońca i solarium, a także mechaniczne podrażnienia skórne. Szczególnie narażone na nowotwór skóry są osoby z jasną cerą, z przebytymi poparzeniami słonecznymi oraz posiadające znamiona dysplastyczne. Większe ryzyko występuje u osób, u których nowotwory występowały w rodzinie.

We wczesnych stopniach zaawansowania, czyli przy szybkim rozpoznaniu niebezpieczeństwa, wyleczalność sięga nawet 90-100%. Leczenie w późniejszych etapach jest bardzo trudne, a śmiertelność wynosi około 50%.

Najbliższe bezpłatne badania dla mieszkańców Poznania, na które zaprasza Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka odbędzie się w środę, 11 lipca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie numer 4. Badania prowadzone będą w godzinach 13:00-17:00.

Zapisy odbywać się będą od godziny 12:50 tego samego dnia. Liczba miejsc jest ograniczona. Wejście na teren pawilonu dostępne będzie od ul. Bukowskiej.

Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Poznania w ramach kampanii społecznej „Sprawdzaj znamiona - wczesne wykrycie uratuje Twoje życie”.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA