Warsztaty z robotyki w Urzędzie Miasta

Autor: AK
REKLAMA

W sobotę, 7 lipca, w Urzędzie Miasta odbędą się warsztaty z robotyki. Organizatorzy zapewniają, że wśród atrakcji przewidziano coś dla osób w każdym wieku, także dla najmłodszych poznaniaków.

Wydarzenie odbywać się będzie w Sali Białej UMP. Warsztaty prowadzić będą nagradzani konstruktorzy robotów. W programie są również pokazy konstrukcji, które zbudował zespół Politechniki Poznańskiej.

Jak zauważają organizatorzy i goście, tego typu wydarzenia są dobrą okazją, by zachęcić najmłodszych do rozwoju pasji technicznych i uzupełnić wiedzę dorosłych pasjonatów robotyki.

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość porozmawiania z instruktorami, uzyskania odpowiedzi na pytania z zakresu robotyki i zapoznania się z procesem projektowania tego typu urządzeń.

W programie znalazły się także demonstracja funkcjonowania oraz pokaz możliwości funkcjonalnych robotów typu "line follower" oraz robota kroczącego.

To również okazja do wzięcia udziału w kursach podstawowego łączenia obwodów i programowania procesorów AVR.

Organizatorzy pamiętali też o najmłodszych uczestnikach, na których czeka zabawa zestawem LEGO Mindstorm - programowalnymi klockami LEGO, które dla wielu są początkiem przygody z robotyką.

Wstęp jest wolny, a w warsztatach udzał mogą brać dzieci, które ukończyły 10. rok życia.

Warsztaty odbywać się będą w godzinach 11:00-15:00 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA