Rozpoczyna się 11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator 2018

Autor: Anna Sójka fot./vid. Mikołaj Rój

Konferencja prasowa rozpoczęła dziś Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator 2018. Na dziedzińcu Estrady Poznańskiej zostały przedstawione najciekawsze punkty programu. Organizatorzy opowiedzieli o najważniejszych gościach oraz przebiegu festiwalu.

W konferencji wzięli udział między innymi Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski oraz Dyrektor Artystyczny Festiwalu Marcin Giżycki.

MFFA Animator jest to największe wydarzenie w Polsce poświęcone filmowi animowanemu. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach od 6 do 12 lipca.

W programie znajdują się konkursy, przeglądy i warsztaty. Młodzi twórcy będą mogli zaprezentować swoje dzieła innym uczestnikom festiwalu. Do najważniejszego konkursu festiwalowego, w którym ocenia się filmy krótkometrażowe, zgłoszono ponad tysiąc produkcji. Znalazły się tam dzieła twórców z różnych państw, np. z Dominikany, Tajwanu, czy Urugwaju.

Jury przyzna najlepszemu spośród 49 tytułów Grand Prix Animatora – Złotego Pegaza. Zwycięzca otrzyma skróconą drogę do nominacji oskarowej, o której wspomina w rozmowie z nami rzeczniczka prasowa festiwalu – Teresa Fazan.

Podczas festiwalu nie zabraknie również filmów dla dzieci oraz warsztatów. Poznaniacy co roku chętnie uczestniczą w wydarzeniu, a skutkiem tego jest wyczerpanie się karnetów ze sprzedaży. Dostępne są już tylko bilety na pojedyncze wydarzenia i pokazy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA