Uszkadzał przełączniki świateł przy przejściach dla pieszych. Straż miejską poinformowali o tym mieszkańcy

Autor: AK fot. straż miejska
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich szacuje straty po uszkodzeniu 12 przełączników świateł na przejściach dla pieszych przez mężczyznę, który niszczył urządzenia metalowym prętem. Sprawca został przekazany policji.

Zgłoszenie otrzymali strażnicy referatu Jeżyce, który przejeżdżali ul. Dąbrowskiego, w okolicy Rynku Jeżyckiego. Podeszły do nich dwie osoby, które poinformowały, że w tramwaju linii numer 18 znajduje się mężczyzna, który kilkanaście minut wcześniej zniszczył przełączniki świateł na przejściach dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Roosevelta.

Jak wynikało z ich relacji, mężczyzna miał uderzać w przełączniki metalowym prętem, a następnie wsiąść do tramwaju linii numer 18.

Strażnicy udali się we wskazanym kierunku i na przystankach obserwowali pasażerów, którzy wysiadali. Jednocześnie przekazali informacje operatorowi monitoringu miejskiemu, który potwierdził zdarzenie oraz opisany przez mieszkańców wygląd sprawcy.

Okazało się, że mężczyzna wysiadł dopiero na przystanku końcowym, gdzie kolejny pasażer przekazał funkcjonariuszom informację o wandalizmie i wskazał sprawcę.

Jak wynika z informacji ZDM, wandal uszkodził 12 przełączników. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany policji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA