Sukces Wielkopolski podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych

Autor: AK fot. WUW
REKLAMA

Niemal 4 tysiące zawodników rywalizujących ze sobą przez ponad miesiąc w 14. konkurencjach sportowych - to tylko niektóre ze statystyk zakończonej XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych odbywającej się na terenie województwa Wielkopolskiego.

Impreza odbywała się w 12 miastach, w tym 11 z Wielkopolski - Kalisz, Konin, Krotoszyn, Luboń, Piła, Poznań, Sypniewo koło Jastrowia, Swarzędz Zalasewo, Szamotuły, Tarnowo Podgórne, Żerków. Jedynie konkurencje z gimnastyki sportowej odbywały się w Zabrzu.

Mistrzostwa trwały 45 dni, z czego 33 były sportową rywalizacją.

W zawodach udział wzięło 3800 uczestników, dla których jest to szansa na początek dużej kariery sportowej. Jak pokazuje historia, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży była pierwszymi zawodami, w których m.in. Adam Kszczot, Kamil Stoch, Magda Linette czy Natalia Partyka zdobywali swoje pierwsze medale o randze Mistrzostw Polski.

Wielkopolska okazała się najlepszym województwem w Polsce wyprzedzając na podium klasyfikacji końcowych województwo mazowieckie i śląskie.

W klasyfikacji klubów sportowych najlepszy okazał się MKS Kusy Szczecin. OŚ AZS Poznań zajął drugie miejsce, a najlepszą trójkę zamknęła Wisła Kraków.

Sukces odnotowano również w klasyfikacji medalowej, w której najczęściej na podium stawali reprezentanci klubów z Wielkopolski, zdobywając aż 93 medale, w tym 27 złotych, 29 srebrnych i 37 brązowych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA